Thermo King, lider w dziedzinie rozwiązań do kontroli temperatury w transporcie i marka Trane Technologies, ogłosił wprowadzenie nowego zestawu akumulatorów zaprojektowanego specjalnie dla w pełni elektrycznych agregatów chłodniczych E-200. Wyprodukowany przez Thermo King nowy akumulator litowo-jonowy (Li-ion) jest dostępny w wersjach 1,8 kWh i 3,6 kWh. W połączeniu z jednostkami E-200 zestaw akumulatorów tworzy rozwiązanie chłodnicze o zerowej emisji podczas transportu, które zapewnia nieprzerwany łańcuch chłodniczy, nawet gdy kierowca zatrzymuje się w celu dostawy, przerywa lub musi wyłączyć pojazd na dłużej.

„Innowacje produktowe, zrównoważony rozwój, niezawodność, wydłużony czas pracy, całkowity koszt posiadania, optymalna wydajność i oczekiwania klientów zawsze były naszymi koncepcjami” - powiedział Eneko Fernandez, lider zarządzania produktami w Thermo King. „Elektryfikacja to trend, który będzie się utrzymywał wraz z udoskonalaniem jednostek, które nie wykorzystują silnika wysokoprężnego do napędzania sprężarki, a zamiast tego wykorzystują system akumulatorowy. W firmie Thermo King chcemy rzucić wyzwanie temu, co jest możliwe w naszej branży, a dziś robimy krok naprzód. Opracowaliśmy własny akumulator litowo-jonowy, aby w pełni zintegrować go z systemem jednostki i umożliwić naszym klientom maksymalizację korzyści płynących z inteligentnego i zrównoważonego zarządzania energią ”.

Zestaw akumulatorów Thermo King został zaprojektowany do bezproblemowej współpracy z w pełni elektrycznymi, bezemisyjnymi agregatami chłodniczymi E-200 do średnich samochodów dostawczych i ciężarowych - najnowszy dodatek do rosnącej oferty rozwiązań bez silników wysokoprężnych firmy Thermo King. W przeciwieństwie do typowych rozwiązań dla małych samochodów ciężarowych przeznaczonych do silników wysokoprężnych, E-200 zapewnia stałą wydajność w maksymalnie dwóch strefach chłodzenia, niezależnie od silników pojazdów, i może współpracować zarówno z pojazdami elektrycznymi, jak i silnikami. Akumulator Thermo King współpracuje z opatentowanym systemem zarządzania energią E-200, co przyczynia się do niższego zużycia energii, zwiększonej autonomii pojazdu oraz wyższej wydajności i niezawodności.

Akumulator w połączeniu z jednostką E-200 zapewnia odpowiednią pojemność, ekologiczny sposób zasilania jednostki podczas postojów na dostawy lub podczas przerw. Jest to szczególnie ważne podczas dostaw do domu i innych operacji dystrybucyjnych w mieście, przy częstych dostawach i otwieraniu drzwi, krótkich dystansach jazdy i powtarzających się postojach w ruchu.Dzięki temu menadżerowie flot mogą mieć pewność, że przewożone towary są zawsze chłodzone, a brak odchyleń temperatury w komorze. Rozwiązanie jest również kompatybilne z funkcjami start-stop pojazdu, przyczyniając się do dodatkowej oszczędności paliwa.

Kluczowe cechy wyróżniające akumulator Thermo King:
• Jeden system sterowania i integracja z systemem telematycznym Thermo King
• Pojedyncza wtyczka do ładowania i ładowarka akumulatora fizycznie zintegrowane ze skraplaczem chłodniczym dla prostego, szybszego i czystszego montażu po stronie kabiny kierowcy.
• Smukła konstrukcja ułatwiająca montaż pod siedzeniem pasażera w większości modeli pojazdów
• Jednoczesne chłodzenie i ładowanie baterii w trybie czuwania
• Pełna wydajność chłodnicza, gdy pojazd jest na biegu jałowym
• Pełna zgodność z wymogami bezpieczeństwa R100 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) w zastosowaniach transportowych oraz certyfikatem UNECE R10 w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej z pojazdami.

Rozwój produktów Thermo King E-200 i akumulatorów jest zgodny z aspiracjami Trane Technologies 2030 w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz zobowiązaniem do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez klientów o jedną gigatonę - co odpowiada rocznej emisji łącznie we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii.