UNITAX, certyfikowany ekspert w zakresie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP) w zakresie transportu i logistyki farmaceutycznej, otrzymał wyłączną umowę na dostawę szczepionek przeciw COVID-19 do wszystkich ośrodków szczepień w Brandenburgii.

Flota dostawcza zgodna z GDP firmy UNITAX jest w pełni wyposażona w agregaty chłodnicze Thermo King V-Series oraz umożliwia śledzenie i monitorowanie w czasie rzeczywistym. Połączenie technologii chłodnictwa i telematyki daje pewność, że szczepionki pozostają w wymaganym zakresie temperatur, skuteczność i integralność produktu pozostaje nienaruszona, a lek będzie bezpieczny i skuteczny dla pacjentów.

Flota UNITAX, wykorzystywana do transportu szczepionek na ostatnim odcinku, składa się z samochodów dostawczych Mercedes Sprinter z certyfikatem GDP z agregatami chłodniczymi Thermo King V-500. Temperatura w przestrzeni ładunkowej jest aktywnie monitorowana za pomocą telematyki i można ją wyświetlać w czasie rzeczywistym na portalu Thermo King TracKing. Wszystkie dane z Thermo King TracKing są również płynnie przesyłane i integrowane z systemem zewnętrznego dostawcy usług monitorowania UNITAX. Pozwala to UNITAX na stały wgląd we wszystkie istotne dane, w tym czujniki temperatury i drzwi.