Na początku czerwca 2014 instalatorzy i projektanci - klienci firmy VENTIA, wyłącznego przedstawiciela marki KOMFOVENT w Polsce - mieli okazję odwiedzić litewską siedzibę producenta central, firmy Amalva.

Wyjazd trwał od 5 do 7 czerwca i dał możliwość zarówno poznania technologii produkcji urządzeń, jak i odwiedzenia atrakcji turystycznych. Zaproszeni goście zwiedzili nowoczesny zakład produkcyjny Amalva (rozbudowany w 2012 roku do ponad 40 000 m2), w którym powstają centrale wentylacyjne i rekuperacyjne marki KOMFOVENT (centrale DOMEKT 50-600 m3/h, KOMPAKT 150-7500 m3/h, VERSO 1000-34 000 m3/h, KLASIK 1000-100 000 m3/h, centrale w wykonaniu higienicznym) oraz inne urządzenia i systemy wentylacyjne. Można było na własne oczy zobaczyć, jak powstają urządzenia wentylacyjne, w tym poznać procesy kontroli produkcji. Była to także okazja do poznania planowanych nowości.

Fabryka Amalva mieści się na przedmieściach Wilna. Taka lokalizacja stanowiła też świetną okazję do zwiedzania zabytków Wilna. Po mieście oprowadzał grupę polskojęzyczny przewodnik. Uczestnicy mieli też okazję zobaczyć malownicze miasto Troki, którego główną atrakcją jest zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve. Nie zabrakło także wspólnych uroczystych kolacji.

Więcej o wyjeździe na stronie firmy Ventia.

Źródło, fot. Ventia