Jednostki obu serii mogą być montowane za pomocą uchwytu ściennego uniwersalnego, dzięki czemu urządzenie można ustawiać w niemal dowolnym położeniu (w osi poziomej i pionowej). Możliwy jest też montaż sufitowy lub narożnikowy. Odpowiednia konstrukcja nagrzewnicy oraz mocowania pozwala powiesić ją w niemal każdej pozycji, co umożliwia skierowanie przepływu powietrza w wymaganym kierunku. W przypadku montażu pionowego nagrzewnicy XRI, działa ona również jako kurtyna powietrzna. Doprowadzenie powietrza do spalania oraz odprowadzenie spalin realizowane jest w systemie rozdzielnym lub koncentrycznym.

Zastosowania:

  • Nagrzewnica serii XRI jest przeznaczona do ogrzewania wszelkich pomieszczeń niemieszkalnych. Wentylator osiowy o zmiennej prędkości obrotowej zapewnia bardzo niski poziom hałasu. O uniwersalności nagrzewnicy decydują też nowoczesny design oraz zaawansowany system sterowania. Nagrzewnica wyposażona jest w w wymiennik ze stali nierdzewnej oraz palnik typu PREMIX, zapewniający całkowite spalanie gazu.
  • Nagrzewnica serii TRI szczególnie polecana jest do pomieszczeń o wymaganiach niestandardowych. Modulowany palnik i wentylator (oba w zakresie mocy od 60% do 100%) zapewniają właściwe dogrzanie całego pomieszczenia - pracują z mocą odpowiednią do utrzymania określonej temperatury nadmuchiwanego powietrza. Wpływa to nie tylko na prawidłowy rozkład temperatury, ale też energooszczędność rozwiązania. 

Źródło, fot. Immergas.