Ponad 1581 wystawców i 90 735 odwiedzających, z czego ponad jedna trzecia pochodziła z zagranicy: potwierdza rozwój branży wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej, o czym świadczą dane z 8. Raportu CRESME zaprezentowanego na inauguracji targów 28 czerwca.

Wydarzenie kończy się wzrostem liczby wydarzeń (120) w porównaniu z edycją 2018. Z licznych panelidyskusyjnych wyłoniła się centralna rola, jaką wodór będzie odgrywał w nadchodzących latach w procesie dekarbonizacji i osiąganiu niezależności energetycznej. Jednomyślne przekonanie, że badania i rozwój technologii opartych na tym rozwiązaniu są niezbędne do dywersyfikacji źródeł energii. Od MITE po ENEA wodór jest uważany za potężne rozwiązanie w systemie energetycznym przyszłości, jako „stabilizator” OZE i „umożliwiający” inne wdrażane rozwiązania.

Pomimo warunków okołopandemicznych i geopolitycznych, obecność operatorów z zagranicy została potwierdzona na poziomie sprzed pandemii, przy 130 krajach reprezentowanych przez odwiedzających. Poza Turcją, gospodarzem tej edycji z 2022 r., Bliski Wschód reprezentowały przede wszystkim Półwysep Arabski, Irak i Iran, które wraz z Indiami i krajami Dalekiego Wschodu (Chiny, Japonia i Korea Południowa) czynią z Azji najbardziej reprezentowany kontynent po Europie; Afryka urosła wraz z Marokiem, Egiptem, Algierią i Tunezją i RPA. Byli takze rezprezentacji obu Ameryk (m.in. USA, Kanada, Argentyna, Chile).

„Ta 42. edycja MCE była prawdopodobnie najbardziej angażującą edycją. Nabrała wartości bycia na nowo i entuzjazmu powrotu do obecności w wydarzeniach tej rangi. Widoczne było zaangażowanie prelegentów, instytucji i wszystkich operatorów obok firm, które aktywnie uczestniczyły, świadcząc o konieczności tworzenia kultury i biznesu wokół domu i środowiska pracy, teraz bardziej niż kiedykolwiek w centrum nas wszystkich”  – deklaruje Massimiliano Pierini, Dyrektor Zarządzający Reed Exhibitions Italia – Jak nigdy dotąd, bohaterami tej edycji byli wystawcy, którzy wierzyli w projekt MCE, w jego strategiczną rolę jako hubu dla całego sektora dla odnowienia firm, potwierdzając swoją obecność i zwiększając momenty dyskusji i porównań”.