Podczas pracy klimakonwektorów w trybie grzania niemal wszystkie urządzenia tego typu oferują ogrzane powietrze poprzez górną część klimakonwektora, co w efekcie prowadzi do silnego przegrzania górnych części pomieszczenia, gdy w dolnych jego częściach brakuje ciepła. W rezultacie, użytkownicy są zmuszeni do zwiększenia ilości ciepła dostarczanego do pokoju, aby znaleźć się w komfortowej temperaturze otoczenia. Włoski producent Aermec odpowiedział ne tę potrzebę, wypuszczając na rynek we wrześniu 2012 roku klimakonwektor Aermec DUALJET.

Nowy przypodłogowy fan coil Aermec DUALJET zaprojektowano do dwóch trybów pracy. Podczas pracy w zimie, gorący strumień powietrza jest kierowany w dół przez wyloty w przedniej części urządzenia (górne żaluzje są wówczas zamknięte), zaś w trybie letnim strumień zimnego powietrza jest skierowany w górę, co zapewnia efektywne i komfortowe ogrzewanie oraz chłodzenie. Powietrzem kieruje wentylator, charakteryzujący się bardzo cichą pracą.

DUALJET Aermec

Klimakonwektor Dualjet z dwustronnym nawiewem powietrza – w górę oraz w dół

Bardziej efektywna i jednorodna dystrybucja powietrza w pomieszczeniu poprawia komfort oraz zmniejsza zużycie energii. Wszystkie klimakonwektory Aermec DUALJET wyposażone są w termostaty i systemy VMF, pozwalające na podłączenie do jednego systemu sterowania do 6 fan coili. System VMF Aermec pozwala na kontrolę klimatyzacji i ogrzewania.

Klimakonwektory DUALJET są dostępne w czterech rozmiarach (o wydajności grzewczej od 1.9 do 8.6 kW oraz wydajności chłodniczej od 1.0 do 4.2 kW), w dwóch wersjach:

    - DUALJET 20, 30, 40, 50 – szary korpus, bez nóżek;
    - DUALJET 20, 30, 40, 50 + ZX5 – jasnoszary korpus z szarymi nóżkami.

DUALJET 20, 30, 40, 50; DUALJET 20, 30, 40, 50 + ZX5

DUALJET 20, 30, 40, 50; DUALJET 20, 30, 40, 50 + ZX5

Aby zapewnić precyzyjną kontrolę nad parametrami powietrza w pomieszczeniach, Aermec w komplecie z klimakonwektorem DUALJET dostarcza opcjonalnie różnorodne termostaty i sposoby sterowania.

Stratyfikacja powietrza w pomieszczeniu podczas pracy Aermec DUALJET

Stratyfikacja powietrza w pomieszczeniu podczas pracy Aermec DUALJET

Równomierność parametrów powietrza w pomieszczeniu

Równomierność parametrów powietrza w pomieszczeniu

Cechy Dualjet:
- zgodność z EUROVENT
- trzy prędkości wentylatora promieniowego
- bardzo niski poziom hałasu
- metalowa obudowa pokryta antykorozyjną farbą poliestrową

- kompaktowa, estetyczna obudowa z zaokrąglonymi liniami

- nowa konstrukcja górnych wylotów powietrza

- nóżki w opcji
- sterowanie mechaniczne termostat VMF-E4 oraz elektroniczne sterowanie (opcja) VMF-E4D i VMF-E2D,
- termostat kontroli temperatury oraz prędkości wentylatora, przełączanie na tryb zimowy / letni,
- prostota instalacji i konserwacji.