Wysoka sprawność urządzeń pozwala stworzyć i utrzymywać wysoki komfort w pomieszczeniu, z nieznacznymi wahaniami temperatury powietrza i wilgotności względnej. Nowe urządzenia spełniają wymogi dla najwyższych klas Euroventu oraz wymagania wszystkich obowiązujących dyrektyw dotyczących efektywności energetycznej, w tym dyrektywy 2002/91/CE. Seria klimakonwektorów Daikin składa się ze stojących urządzeń przypodłogowych (FWZ-A); urządzeń typu flexi z obudową (FWR-A) i bez obudowy (FWS-A) oraz urządzeń kanałowych średniego ciśnienia statycznego  (FWP-A).
Nowe silniki bezszczotkowe BLDC (ang. BrushLess Direct-Current motor) na prąd stały zapewniają wydajności do 10 kW. Możliwy jest szeroki zakres zastosowań – biura, małe sklepy, hotele, mieszkania. Są ciche i mają niewielkie rozmiary: urządzenia przeznaczone do schowania w suficie pasują do wąskich przestrzeni, a urządzenia widoczne są gładkie i stylowe – pasują do niemal każdego nowoczesnego wnętrza.
Cechują się mniejszym zużyciem energii – do 70% zależnie od warunków pracy, w porównaniu z urządzeniami napędzanymi silnikiem na prąd zmienny. Zdolność utrzymywania zadanych warunków poprawia także komfort osób przebywających w pomieszczeniu.
Są łatwe w obsłudze, z przyjaznym dla użytkownika sterowaniem. Mogą być włączone w system zarządzenia budynkiem przy zastosowaniu połączenia Modbus firmy Daikin.
 

Na podstawie materiałów Daikin