Trane®, czołowy światowy dostawca rozwiązań i usług w zakresie komfortu w pomieszczeniach, a także marka Ingersoll Rand, rozszerza serię agregatów dachowych Airfinity™ XL służących do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Dzięki dwóm nowym, większym modelom zakres oferowanej mocy nominalnej może sięgać nawet 270 kilowatów (kW), a nominalny przepływ powietrza – 44 000 metrów sześciennych. W połączeniu z modułem odzyskiwania energii Trane urządzenia te są w stanie zapewnić aż do 20 procent dodatkowej wydajności.

Agregaty dachowe Airfinity™ to seria gotowych do podłączenia zewnętrznych urządzeń HVAC, które idealnie sprawdzą się w centrach logistycznych, magazynach i w zastosowaniach przemysłowych. Urządzenia z tej oferty zostały zaprojektowane z myślą o skróceniu czasu instalacji oraz zmniejszeniu kosztów konserwacji początkowej i bieżącej dzięki zwiększeniu sprawności energetycznej istniejących budynków, w których niezbędne są rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb.

- Poprzez ofertę Airfinity™ XL chcemy zapewnić naszym klientom ekonomiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia, szczególnie w porównaniu z tradycyjnym układem agregatów chłodniczych i centrali wentylacyjnej. Agregaty dachowe są połączone bezpośrednio z przewodami, co pozwala wyeliminować zużycie energii przez dodatkowe przewody rurowe i układy pomp. Większa moc i zakres przepływu powietrza oznaczają również, że klienci korzystający z dużych powierzchni użytkowych mogą teraz zmniejszyć liczbę urządzeń dachowych potrzebnych do zaspokojenia zapotrzebowania budynku i dodatkowo zaoszczędzić na kosztach instalacji i eksploatacji. - Dominique Silva, kierownik ds. produktów Trane w Europie.

Nowe agregaty Airfinity XL 250 i 270 są dostępne zarówno w wersji z pompą ciepła, jak i w wersji tylko do chłodzenia.