Hurtownia HVAC Beijer Ref wykorzystuje sztuczną inteligencję do zidentyfikowania ponad 1000 nowych potencjalnych celów akwizycji.

Dzięki około 70 oddziałom w Europie, Azji i Pacyfiku oraz Afryce, które prowadzą sprzedaż w 42 krajach, Beijer Ref może twierdzić, że jest największym światowym hurtownikiem chłodnictwa komercyjnego, przemysłowego, klimatyzacji i ogrzewania.

Okazuje się, że firma współpracuje z firmą Grasp z siedzibą w Sztokholmie w celu znalezienia odpowiednich celów przejęć na całym świecie. Do tej pory przeanalizowano 40 milionów firm w 22 krajach, generując ponad 1000 nowych potencjalnych celów przejęć dla Beijer Ref.

Rozwiązanie AI zapewnia również Beijer Ref niezgłoszone punkty danych potrzebne do ustalenia priorytetów wśród celów – obejmują one sprzedane produkty, przewożone marki oraz dane zastępcze dotyczące przychodów i wzrostu.

„Grasp zapewnia, że ​​widzimy pełny obraz każdego rynku i możemy być spokojni, że nie tracimy żadnych potencjalnych możliwości” – skomentował David Ericsson, szef działu fuzji i przejęć Beijer Ref i EVP. „Akwizycje są kluczowym elementem naszej strategii rozwoju, a wyczerpujące skanowanie celów z wysokiej jakości danymi firmy stanowi przewagę konkurencyjną”.

Przed milenium przejęcia uczyniły z Grupy Beijer wiodącą hurtownię urządzeń chłodniczych w krajach skandynawskich, ale dopiero utworzenie Beijer Ref w 2001 r. i zakup należącej do Danfoss Grupy Elsmark w 2004 r. sygnalizowało poważne zamiary firmy.