Rozwiązanie Lynx Fleet wykorzystuje zaawansowaną technologię IoT, uczenia i analizy, aby połączyć łańcuch chłodniczy w chmurze, zautomatyzować kluczowe procesy i zapewnić widoczność i wgląd w czasie rzeczywistym podczas podróży ładunku. Pakiet narzędzi Lynx zapewnia klientom Carrier lepszą kontrolę, zwiększoną łączność i praktyczną inteligencję w ich operacjach łańcucha chłodniczego, aby poprawić wyniki dla ładunków wrażliwych na temperaturę, w tym żywności, leków i szczepionek.

„Rozwiązanie Lynx to wyjątkowo potężny ekosystem, który zapewnia naszym klientom lepszy wgląd w ich operacje łańcucha chłodniczego”, powiedział Victor Calvo, prezes International Truck & Trailer, Carrier Transicold. „To rozwiązanie IoT może poprawić łączność w całym łańcuchu chłodniczym i pomóc wydłużyć czas pracy floty i jej optymalizację, co może zmniejszyć ryzyko zepsucia ładunku”.

Cyfrowe rozwiązanie Lynx Fleet firmy Carrier może pomóc transporterom chłodniczym działać wydajniej dzięki technologii i zróżnicowaniu poprzez:

- Dostarczanie krytycznych danych, takich jak temperatura, lokalizacja i ruch.
- Inteligentne dostarczanie scentralizowanego strumienia danych o transportowych jednostkach chłodniczych i ładunku.
- Poprawa widoczności zasobów łańcucha chłodniczego.
- Dostarczanie informacji analitycznych i diagnostycznych o agregatach chłodniczych.

Lynx Fleet będzie wykorzystywać telematykę urządzeń chłodniczych i źródła danych wraz z uczeniem maszynowym, aby pomóc klientom w podejmowaniu szybszych, opartych na danych decyzji w celu poprawy skuteczności, wydajności i zrównoważonego rozwoju ich łańcuchów dostaw.