Jednostki z certyfikatem Eurovent, dostępne w wydajności do 41 m3/s, mają wiodące w branży oceny wytrzymałości obudowy (D1) i współczynnika wycieku (L1) z opcją zintegrowanego sterowania, co umożliwia szybką i łatwą instalację na miejscu.

Wszystkie jednostki CLIMACIAT Power mogą być wyposażone w wysokowydajny odzysk ciepła, poprawiający efektywność energetyczną poprzez wychwytywanie energii ze strumienia powietrza wywiewanego, która w innym przypadku byłaby tracona, i zawracanie jej do budynku poprzez wysokosprawny płytowy wymiennik ciepła z opcjonalnym dodatkowym czynnikiem grzewczym lub chłodzącym.

Obudowy urządzeń wykonane są z paneli ze stali nierdzewnej i profili aluminiowych lakierowanych wewnątrz i na zewnątrz oraz izolowane termoakustyczną wełną mineralną o masie do 40 kg na metr sześcienny. Konstrukcja jednostki to P 160/50 PS TB.

Nowe jednostki o dużej pojemności są dostępne w pięciu konfigurowalnych ustawieniach wstępnych i są odpowiednie dla wielu rozmiarów projektów i zastosowań. Opcjonalny zintegrowany system sterowania umożliwia lokalne, zdalne sterowanie i monitorowanie za pomocą intuicyjnego i konfigurowalnego interfejsu.

„Dzisiejsze projekty wymagają wysokiego stopnia elastyczności, aby sprostać ograniczeniom przestrzennym, zmiennym wydajności i ogólnej przepustowości powietrza” - powiedział Paul Smith, dyrektor sprzedaży TCUK ds. produktów stosowanych. „Rozszerzony asortyment CIAT zapewnia elastyczność i umożliwia nam obsługę znacznie większych projektów. Dzięki klasie szczelności L1 i certyfikacji Eurovent, rozszerzenie asortymentu uzupełnia portfolio central CIAT o wysokiej jakości, ekonomiczne rozwiązanie”.