Zapowiedziany wiosną 2017 roku nowy typoszereg pomp ciepła Daikin Altherma to rozwiązanie znane na polskim rynku od ponad 10 lat. Kolejna generacja Daikin Altherma to seria Bluevolution na czynnik R-32, która może być łączona ze sterowaniem Daikin online, co oferuje właścicielom domów najwyższy komfort i swobodę sterowania. Na rynku od grudnia 2017.

Pierwsza w Europie pompa ciepła powietrze – woda z czynnikiem R32

Nowa 3. generacja powietrznej pompy ciepła, stanowi pionierską integrację źródeł energii odnawialnej, zapewniając wysoką wydajność i komfort w przystępnej cenie.

- Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie pomp ciepła powietrze-woda oraz w oparciu o ponad 350 000 instalacji, jakie zrealizowaliśmy w Europie, nieustannie działamy w kierunku optymalizacji wydajności pracy urządzeń Daikin Altherma. Sukces osiągamy dzięki skupieniu się na zagadnieniu ograniczania ilości doprowadzanej mocy elektrycznej podczas każdego procesu w trakcie pracy nowego produktu, czego efektem jest obniżenie kosztów eksploatacji - mówi Bart Aspeslagh, zastępca dyrektora generalnego Daikin Europe.

Daikin Altherma III dostarcza wysoką wydajność przy najniższych kosztach utrzymania - urządzenie otrzymało klasę energetyczną A+++ i osiąga wydajność ogrzewania na poziomie 5,4 COP oraz wydajność dla ciepłej wody użytkowej na poziomie 3,3 COP.

System ten pracuje z czynnikiem R-32 o niskim poziomie oddziaływania na środowisko naturalne oraz może podgrzać i przechowywać duże objętości ciepłej wody nawet do 230 litrów przy niskich stratach postojowych dla zbiornika c.w.u. wynoszących 25W. Konstrukcja jednej z możliwych do podłączenia jednostek wewnętrznych ECH2O, jest oparta na zasadzie higienicznego podgrzewania świeżej wody, zasada ta ma na celu ograniczenie rachunków i eliminację trybu dezynfekcji wody.

Kluczem do sukcesu tego rozwiązania jest zastosowanie nowego czynnika R32, który spełniając wymogi przyszłej legislacji, pozwala uzyskiwać znacznie lepsze parametry, niż obecnie powszechnie stosowane czynniki. Napełnienie układu poniżej 3kg (poniżej 5 Teq CO2) zwalnia zarówno użytkownika z rejestracji jak i instalatora z przeprowadzania okresowych prób szczelności.

 

Łatwy montaż

Daikin Altherma III jest dostarczana do klienta jako gotowe urządzenie, przetestowane w fabryce i napełnione czynnikiem chłodniczym, dzięki czemu czas montażu jest ograniczony do minimum. Konfiguracja jest łatwa przy użyciu dostarczonego kreatora konfiguracji. Od 2018 roku to narzędzie będzie również dostępne online przez usługę Dakin Cloud Service. Całkowicie zintegrowana jednostka oznacza, że wszystkie czynności serwisowe można wykonać z przodu po zdemontowaniu panelu przedniego, a dostęp do wszystkich rur można uzyskać od góry urządzenia.

 

Modele Altherma 3

Altherma III będzie dostępna w różnych rozmiarach i modelach 4 kW, 6 kW lub 8kW. Dzięki temperaturze zasilania do 65°C ten nowy system może być stosowany zarówno do ogrzewania podłogowego jak i tradycyjnych grzejników oraz zapewnia niezawodną pracę nawet w najzimniejszych klimatach, ponieważ jednostka zewnętrzna może pracować do temperatury zewnętrznej -25°C.

System będzie dostępny w wielkościach 4-,6- lub 8 kW. Dzięki temperaturze zasilania do 65°C ten nowy system może być stosowany zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i tradycyjnych grzejników. Zapewnia niezawodną pracę nawet w najzimniejszych klimatach, ponieważ jednostka zewnętrzna może pracować do temperatury zewnętrznej -25°C.

Na rynku zachodnim Altherma III dostępna jest wersja białej i srebrnej. W Polsce dostępna jest wersja biała.

Zintegrowany model jednostki wewnętrznej może podgrzać i przechowywać duże objętości ciepłej wody (do 230 litrów) przy niskich stratach postojowych dla zbiornika c.w.u. wynoszących 25 W. Konstrukcja jednostki wewnętrznej typu ECH2O, jest oparta na zasadzie higienicznego podgrzewania świeżej wody, która ma na celu ograniczenie rachunków i eliminację trybu dezynfekcji wody. Istotne jest to, że system pracuje z czynnikiem R-32 o niskim poziomie oddziaływania na środowisko naturalne.

Najnowsza III generacja pomp ciepła Daikin Altherma posiada bardzo bogaty typoszereg wewnętrznych jednostek, który bez problemu można dostosować do zróżnicowanych wymagań. Wszystkie modele są dostępne zarówno w wersji grzewczej jak i grzewczo-chłodzącej. Dostępne są modele wiszące, do zastosowań bez CWU, jak i stojące zintegrowane ze zbiornikiem. Zbiornik można dobrać pod wyższe i niższe zapotrzebowania (180 l i 230 l).

 

Inteligentne sterowanie

W Daikin Altherma III zastosowano nowy zunifikowany na całą ofertę grzewczą Daikin sterownik MMI, który pozwala na łatwą konfigurację i proste sterowanie systemem, a dzięki rozwiązaniu Daikin Eye (wysyłającej sygnały świetlne diodzie) umożliwia szybkie określenie stanu pracy urządzenia.

Połączenie sterowania nastawą zależną od pogody Daikin Altherma oraz zastosowanie sprężarki z inwerterem maksymalizuje wydajność nowej Daikin Altherma III przy każdej temperaturze zewnętrznej, zapewniając przez cały czas stabilną temperaturę w pomieszczeniach. System ten jest dostarczany z możliwością wyboru dziewięciu wstępnie zaprogramowanych ustawień, które można dostosować lokalnie. Alternatywą jest zdalna kontrola ustawień, z dowolnego miejsca poprzez sterownik Daikin Online Controller. Sterownik online umożliwia regulację poziomów komfortu w domu w zależności od indywidualnych preferencji przy jednoczesnym osiąganiu dalszych oszczędności energii. System Daikin Altherma III może być również w pełni zintegrowany z innymi systemami inteligentnego domu np. IFTTT i aplikacjami umożliwiającymi maksymalną wygodę.

 

POBIERZ KATALOG DAIKIN ALTHERMA III