Podczas tegorocznej edycji IF Design Awards uznano umiejętności projektowe Daikin Europe - 9 marca w Monachium firma zdobyła aż pięć nagród za swoje produkty.

Wśród nagrodzonych produktów jest nowa podłogowa i ścienna pompa ciepła Altherma 3, stylowy klimatyzator, komercyjny pilot przewodowy oraz gazowy kocioł kondensacyjny.
Niedawno zaprezentowana przez Daikin trzecia generacja niskotemperaturowej pompy ciepła Daikin Altherma 3 jest pierwszą powietrzną pompą ciepła wykorzystującą R32.
Kompaktowy ścienny stylowy klimatyzator jest kolejną nowością, także wykorzystującą R32, z wydajnością A +++ zarówno dla ogrzewania jak i chłodzenia.
Z kolei najnowsze sterowanie online Daikina zostało zaprojektowane w celu zapewnienia użytkownikom większego komfortu. Kompaktowe wymiary oraz wybór trzech kolorów zaprojektowano tak, aby oferować dyskretne rozwiązanie, które doskonale komponuje się z każdym wystrojem wnętrza.


Produkty HVAC marki Daikin z 2018 iF Design Award:

Daikin Altherma 3 - podłogowa pompa ciepła 
Niskotemperaturowa pompa ciepła Daikin trzeciej generacji Daikin Altherma 3 to pierwsza pompa ciepła powietrze-woda zasilana opatentowaną przez producenta technologią Bluevolution.
Urządzenie łączy wysokowydajne sprężarki z czynnikiem chłodniczym R-32 w celu zapewnienia wysokiej wydajności przy najniższych kosztach eksploatacji, z zabezpieczeniem przed zamarzaniem do -25°C, aby zapewnić niezawodne działanie w najzimniejszych klimatach.
Uzależnione od pogody sterowanie nastawami oraz sprężarki inwerterowe maksymalizują wydajność nowej serii Daikin Altherma 3, niezależnie od temperatury zewnętrznej, aby zapewnić stałą temperaturę w pomieszczeniu przez cały czas. Jednostki zewnętrzne można łączyć z szeregiem dyskretnych i stylowych jednostek wewnętrznych. Inteligentna technologia sterowania ułatwia natawienie systemu zgodnie z preferencjami właścicieli domów, z dziewięcioma zaprogramowanymi ustawieniami do codziennej regulacji i opcją zdalnego sterowania za pośrednictwem aplikacji na smartfon Online Controller. System Daikin Altherma 3 może być w pełni zintegrowany z innymi systemami kontroli domowej, zapewniając maksymalną wydajność i wygodę. >>więcej o Altherma 3

Daikin Altherma 3 - ścienna pompa ciepła
Ze wszystkimi zaletami serii Daikin Altherma 3, kompaktowa jednostka naścienna o wąskich rozmiarach może być zintegrowana ze standardowym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej, aby stworzyć rozwiązanie oszczędzające przestrzeń. Dodanie systemu przechowywania termicznego z panelami sterowania zapewnia niską cenę ciepłej wody na żądanie, bez konieczności stosowania elektrycznej grzałki zanurzeniowej. >>więcej o Altherma 3

Gazowy kocioł kondensacyjny Daikin D2CND
DC2CND to kompaktowy, montowany na ścianie gazowy kocioł kondensacyjny dla najmniejszych pomieszczeń, oferujący większą elastyczność użytkowania, z zabezpieczeniem przed zamarzaniem dla rur, umożliwiając instalację kotła praktycznie w dowolnym miejscu wewnątrz lub na zewnątrz. Oferując sprawność cieplną do 108%, wysoki zakres modulacji urządzenia zapewnia automatyczną regulację wydajności w oparciu o wymagane obciążenie cieplne budynku od 3 do 24 kW. Dla jeszcze większej efektywności energetycznej kocioł można zintegrować z ogrzewaniem słonecznym. Jednostkę wewnętrzną można kontrolować zdalnie za pomocą inteligentnej aplikacji Online Controller.

Stylish - klimatyzator
Kompaktowy styl ściennego klimatyzatora Stylish został opracowany w celu zaspokojenia popytu konsumentów na system klimatyzacji, który łączy wysoką wydajność z doskonałym wzornictwem.
Dzięki całkowicie nowym elementom konstrukcyjnym i zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32, model Stylish gwarantuje najwyższą wydajność w swojej klasie projektowej, osiągając poziom A+++, zarówno w przypadku ogrzewania, jak i chłodzenia, przy niskim poziomie oddziaływania na środowisko.
Dostępny w trzech kolorach (białym, srebrnym i czarnym), został zaprojektowany tak, aby wtaopić się w każdy wystrój. Zaokrąglone rogi zwiększają estetykę urządzenia, a nowo zaprojektowany wentylator oraz wymiennik ciepła zapewniają najwyższą wydajność energetyczną i doskonały komfort przy praktycznie niesłyszalnym poziomie głośności. >>więcej o Stylish

Commercial Wired Remote Controller
Najnowszy przewodowy pilot zdalnego sterowania Daikin został zaprojektowany w celu zapewnienia użytkownikom większego komfortu dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu wyglądowi. Jego kompaktowe wymiary oraz wybór trzech kolorów oferuje dyskretne rozwiązanie, które idealnie komponuje się z każdym wystrojem wnętrza. Elegancka obudowa kryje zaawansowaną technologię Daikin, która zapewnia intuicyjne sterowanie za pomocą przycisku dotykowego, dzięki czemu można łatwo dostosować ustawienia do własnych potrzeb.
Instalatorzy mogą łatwo konfigurować zaawansowane ustawienia techniczne na smartfonie i przesyłać je przez Bluetooth Low Energy (BLE).

 


O nagrodzie: iF DESIGN AWARD 2018
Nagroda iF Design Award należy do największych i najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa na świecie. Organizowany od 1953 roku przez najstarszą na świecie niezależną organizację projektową, hanowerską firmę iF International Forum Design GmbH. W tym roku przesłano ponad 6400 zgłoszeń z 54 krajów. Nagrody zostały ocenione przez 63-osobowe jury złożone z niezależnych ekspertów z całego świata.

iF design award night 2018: 2000 gości z 36 krajów świętowało w dniu 9 marca 2018 roku zwycięstwo tegorocznych nagród iF DESIGN AWARD w BMW Welt w Monachium. Zdjecia z uroczystości wręczenia nagród: http://www.if-gallery.me/en/