Celem tego przejęcia jest wzmocnienie bazy biznesowej Daikin poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań chłodniczych dla detalicznego sektora spożywczego.

Daikin Europe N.V., poprzez swoją spółkę zależną Zanotti S.p.A., podpisał umowę 7 lutego 2018 r. na zakup Tewis Smart Systems S.L. Tewis jest wiodącą firmą w Hiszpanii oferującą standardowe i niestandardowe rozwiązania chłodnicze. Zanotti S.p.A podpisała umowę na zakup wszystkich udziałów spółki. 

Zarząd Zanotti i Tewis - toast po podpisaniu umowy kupna

 

Tewis jest wiodącą firmą w zakresie projektowania i rozwoju technicznego systemów chłodniczych. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla zastosowań w klimatyzacji i chłodnictwie, a w ostatnich latach firma opracowała szereg systemów chłodniczych, które wykorzystują CO2 jako czynnik chłodniczy - zwłaszcza w sektorze spożywczym.

Zespół Tewis łączy doświadczenie i wiedzę techniczną w zakresie projektowania, nadzoru i programowania. Ta szeroka wiedza umożliwia Tewis podejście do projektów w innowacyjny sposób. Poprzez spersonalizowaną pomoc, Tewis doradza swoim klientom przy wyborze i projektowaniu najlepszego rozwiązania dla każdej aplikacji. Firma jest zaangażowana w szereg pionierskich instalacji - systemów wykorzystujących technologie chłodnicze z niskim GWP. 

Działalność Tewis koncentruje się na Hiszpanii i Portugalii. Firma korzysta z urządzeń Zanotti Smart Solutions (z siedzibą w Walencji), do produkcji jednostek z CO2, a także z innymi czynnikami chłodniczymi. 

Dzięki temu przejęciu Daikin, poprzez swoją spółkę zależną Zanotti, podejmuje kolejny ważny krok, aby umocnić swoją pozycję na rynku chłodniczym. Celem Daikin jest dalsze rozwijanie filozofii Tewis i upowszechnianie jej na arenie międzynarodowej, wykorzystując w pełni synergię z istniejącym systemem organizacji sprzedaży Daikin. 

Ponadto, dostawa produktów Tewis na czynnik chłodniczy CO2 stanowi uzupełnienie asortymentu produktów Daikin i Zanotti na R410a i R134a. 

Założona w 2009 roku firma Tewis zatrudnia 24 pracowników i osiągnęła w 2016 roku sprzedaż w wysokości 14,2 mln EUR.