Daikin Altherma 3 R to pierwsza na świecie pompa ciepła typu split z czynnikiem chłodniczym R-32 o wysokiej wydajności, która oferuje chłodzenie wraz z ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową. Pompa ciepła na czynnik chłodniczy R-32 trzeciej generacji jest jeszcze bardziej zrównoważona i zastępuje poprzednie generacje, które działają na czynnik chłodniczy R410-A. Zmiana ta oznacza zmniejszenie o 75% wpływu na środowisko. Daikin Altherma 3 R wyróżnia się poprawioną kompaktowością, konstrukcją i wydajnością.

Daikin Europe nieustannie poszukuje innowacyjnych możliwości dla pomp ciepła. Daikin Altherma 3 R wyznacza nowe standardy: to pierwsza na świecie pompa ciepła typu powietrze-woda z dzieleniem czynnika chłodniczego R-32 o dużej wydajności, która oferuje również chłodzenie. Podobne pompy ciepła już istnieją w konfiguracji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, ale Daikin poszedł o krok dalej i dodał funkcję chłodzenia.

Co ważne, Daikin Altherma 3 R działa na czynnik chłodniczy R-32. Zastępuje swoich poprzedników, które działają na czynnik chłodniczy R410-A. R-32 ma współczynnik ocieplenia globalnego (GWP), który jest o jedną trzecią niższy niż R410-A. Decyzja o użyciu produktu R-32 zmniejsza wpływ na środowisko o 75% w porównaniu z R-410A. Prowadzi to bezpośrednio do mniejszego zużycia energii, dzięki wysokiej efektywności energetycznej. Patrick Crombez, General Manager Heating and Renewables SBU w Daikin Europe, wyjaśnia: „W Daikin innowacja wraz ze zrównoważonym rozwojem są siłą napędową wszystkiego, co robimy. Daikin Altherma 3 R łączy oba czynniki w dość wyjątkowy sposób: to nie tylko pierwsza na świecie, ale także zrównoważona obietnica.”

Daikin Altherma 3 R to idealna pompa ciepła do nowych dużych domów dzięki zwiększonej zwartości, konstrukcji i wydajności. Jego jednostka zewnętrzna jest mniejsza i może zmieścić się pod oknem: jest wyposażona w 1 duży wentylator zamiast 2 mniejszych w przypadku jednostki o dużej wydajności, zmniejszając jej wysokość o 25%. Ta dyskretna pompa ciepła wydaje się wtapiać w każde otoczenie, ponieważ ukrywa wentylator przed wzrokiem za pomocą czarnej przedniej kratki wykonanej z poziomych linii. Oferuje całoroczny komfort z ogrzewaniem, ciepłą wodą użytkową i chłodzeniem, światową premierą wysokowydajnej pompy ciepła typu split na czynnik chłodniczy R-32. Ta pompa ciepła ma wszystko: jest wszechstronną pompą ciepła powietrze/woda do nowych dużych budynków.

Specyfikacje produktów serii Daikin Altherma 3 R ERLA-D:

• Dostępne w 3 klasach: 11, 14, 16 kW, 1 i 3 fazy
• Wymiary (WxSxG): 870 x 1100 x 460 mm
• Opatentowany płytowy wymiennik ciepła
• Wydajność ogrzewania pomieszczeń do A+++
• Wydajność ciepłej wody użytkowej do A+
• Zakres pracy do -25°C
• 60°C LWT przy -7°C
• Możliwość łączenia z 3 różnymi jednostkami wewnętrznymi (naścienna, stojąca na podłodze ze zintegrowanym zbiornikiem, stojąca na podłodze ze zbiornikiem ECH2O)
• Gotowość do pracy w chmurze