Pompa ciepła bez odwiertów i wykopów

Powietrzna pompa ciepła Danfoss DHP-A Opti jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy nie mogą lub nie chcą wykonywać odwiertów lub wykopów pod gruntowy wymiennik ciepła. Zamiast energii zgromadzonej w gruncie lub wodzie, pompa DHP-A wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu zewnętrznym. Do wyboru są 4 modele DHP-A Opti (6, 8, 10 i 12) o mocy grzewczej odpowiednio 6,18 kW, 7,81 kW, 9,39 kW i 10,97 kW mocy grzewczej.

DHP-A Opti Danfoss - dlaczego warto?

DHP-A Opti to ogrzewanie i ciepła woda w domu bez węgla, bez oleju i bez gazu. Zastosowanie pompy ciepła Danfoss daje oszczędność kosztów ogrzewania ponad 50%, nawet do 75%. Urządzenie jest łatwe w eksploatacji i proste w obsłudze oraz mozliwe do zdalnego monitoringu i sterowania. Zajmuje jedyne 60 x 60 cm podłogi ze zintegorowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l. Nowa technologia Opti wprowadza elektroniczny system kontroli prędkości pomp obiegowych, zapewniający maksymalną efektywność pracy pompy ciepła przez cały rok dostosowującej swoją pracę do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło.

Co to jest TWS?

Technologia TWS (ang. Tap Water Stratification), stworzona do optymalizacji produkcji ciepłej wody i opatentowana przez Danfoss, służy zapewnieniu szybkiej dostawy dużej ilości ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) przy zachowaniu bardzo wysokiej efektywności. W technologii TWS wykorzystywany jest efekt warstwowego podgrzewania wody, dzięki czemu zasobnik ciepłej wody jest znaczniej bardziej wydajny niż tradycyjny podgrzewacz c.w.u. z płaszczem wodnym, który wymaga dwukrotnie dłuższego czasu na pełne podgrzanie wody w porównaniu z technologią TWS. W zasobniku z technologią TWS znajduje się wężownica, przez którą przepływa gorąca woda z pompy ciepła. Woda wewnątrz podgrzewacza podzielona jest na warstwy i w ten sposób szybciej uzyskuje żądaną temperaturę. W efekcie użytkownik otrzymuje 150% szybciej przygotowaną ciepła wodę.


>>Więcej na temat powietrznej pompy ciepła DHP-A Opti Danfoss

 

Źródło: Materiały Danfoss