Dussmann Service Deutschland GmbH 15.04.2013 r. zakupiła wszystkie udziały Dresdner Kühlanlagenbau GmbH (DKA).

DKA to dostawca kompletnych urządzeń i rozwiązań chłodniczych i klimatyzacyjnych, od pojedynczych urządzeń po indywidualnie dopasowane rozwiązania systemowe.

Dirk Brouwer, prezes Grupy Dussmann, podczas uroczystości podpisania umowy powiedział: "Nabycie DKA jest dla nas kolejnym krokiem na drodze do wzmocnienia się w branży przemysłowej. Systemy klimatyzacyjne i chłodnicze odgrywają ważną rolę szczególnie w firmach z branży spożywczej, przemysłu farmaceutycznego, półprzewodników i branży IT, ale także dla sektora opieki zdrowotnej".

DKA, poza konkretną wiedzą techniczną, uzupełni szerokie doświadczenie DUSSMANN w dziedzinie budownictwa. Dzięki przejęciu, Dussmann zrealizuje wszystkie usługi związane z budową (Integrated Facility Management).

Horst Sieber CEO DKA komentuje nowe partnerstwo: "Minimalizacja kosztów i efektywność energetyczna mają duże znaczenie dla całej infrastruktury technicznej. Dlatego kompleksowa oferta chłodzenia i technologii znacznie rozszerzyła nasze możliwości biznesowe".

Dresden Kühlanlagenbau GmbH (DKA) została założona w 1953 roku i oferuje pełną gamę urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Z ponad 500 pracownikami doradza, projektuje, dostarcza, montuje i serwisuje systemy klimatyzacyjne i chłodnicze. W 2012 roku obroty firmy wyniosły 73 mln euro.

Grupa Dussmann, z ponad 60.000 pracownikami, oferuje swoje usługi w 21 krajach. Marka Dussmann Service jest synonimem profesjonalnych usług dotyczących zintegrowanego zarządzania budynkiem oraz usług związanych z nieruchomościami. Od ponad czterech dziesięcioleci oferujemy swoim klientom indywidualne rozwiązania Business & Industry i Social & Care. Największa firma Grupy - Dussmann Service - dostarcza zintegrowane zarządzanie budynkiem, catering, usługi recepcyjne oraz usługi tak specjalistyczne jak czyszczenie pojazdów i środków transportu. Kursana zapewnia wsparcie i opiekę dla 13.600 seniorów. Ponadto grupa Dussmann prowadzi dom kultury w Berlinie oferujący opiekę dzieciom w bliskim sąsiedztwie przedszkola Dussmann. W skład Grupy wchodzą też firmy: Dussmann Office, Dussman das KulturKaufhaus oraz Dussmann KulturKindergarten. Grupa Dussmann osiągnęła w 2011 r. obroty w wysokości 1,66 miliardów euro, co sprawia, że jest to jeden z największych prywatnych multi-usługowych dostawców na całym świecie. Więcej informacji: www.dussmanngroup.com

Akt notarialny zakupu podpisano dnia 15 kwietnia 2013 w Berlinie.