Przez trzy dni (7-9 maja br.) w Bydgoszczy trwało święto branży wodociągowo-kanalizacyjnej: Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2013.
Była to już XXI edycja tych targów, która na powierzchni 15 tys. m2 pod dachem dwóch ogromnych namiotów o rozmiarach boków 32 m x 200 m każdy i na otwartym terenie zewnętrznym Bydgoskiego Centrum Wystawienniczo-Targowego, zgromadziła 365 wystawców, w tym 50 z zagranicy (m.in. z Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii) i przyciągnęła tysiące zwiedzających z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Na stoiskach prezentowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, innowacje technologiczne, urządzenia, programy, narzędzia, maszyny i usługi dla branży wodno-kanalizacyjnej. Na terenie otwartym wystawy eksponowano pojazdy sanitarne i sprzęt ciężki.

Te największe w Polsce i czołowe w Europie targi poświęcone tematyce wodno-kanalizacyjnej uzupełnił bogaty program seminariów i konferencji, a także konkursy promujące najlepsze targowe produkty i najciekawszą aranżację stoiska.

Wśród wystawców znalazło się też kilka firm związanych z ogólnie pojętą branżą instalacyjną, związaną także z HVAC&R. Swoje stoiska miały firmy Belimo Siłowniki, Filtrapol, Grundfos, Uniwersal i redakcja HVACR.pl. Warto podkreślić, że dobry klimat, chroniący wystawców i zwiedzających przed niekomfortową temperaturą w obu namiotach wystawowych, przy temperaturach powietrza na zewnątrz dochodzących w czasie trwania targów do 30 st. C, zapewniła firma CREON. Do chłodzenia powietrza użyto urządzeń freonowych o mocy chłodniczej przekraczającej 1 MW.

Wieczorem drugiego dnia wystawy, odbyła się uroczysta gala, którą uświetnili znakomici goście reprezentujący region i miasto Bydgoszcz. Był to czas uroczystego wręczenia nagród, dawki specyficznego humoru kabaretu „Kuzyni”, pokazu laserów i koncertu zespołu „Żuki”.
Gratulacje, za sprawną organizację targów, należą się pomysłodawcom i organizatorom imprezy: Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z targów WOD-KAN 2013.