Jeśli to czytacie to znak, że liczne fanpage końca świata na Facebooku, samozwańczy prorocy i wyznawcy apokaliptycznych teorii zakończenia świata, wraz ostatnim dniem 13 baktuna wg Długiej Rachuby kalendarza Majów stracili swój sens i cel. I dlatego: ze spokojem wyczekujmy pierwszej gwiazdki, relaksujmy się podczas najbliższych dni i po świątecznym czasie wypoczynku ze stoickim spokojem przyjmijmy ogłoszenie nowego terminu Armagedonu. Kiedyś koniec tego świata na pewno nastąpi... a tymczasem zamiast zgłębiać wiedzę na temat teorii, działa(j)my!

Wraz z szeroko komentowaną w mediach datą 21.12.2012 roku, pojawia się nowy portal HVACR.pl. Tymczasowo w skromnej formie, by w nieodległej przyszłości wprowadzić kolejno resztę planowanych działań. Krok po kroku będziemy doskonalić nasz produkt pod okiem redaktor Aldony Rybki, wykształconej kierunkowo (urządzenia sanitarne + dziennikarstwo), pracującej w sektorze HVACR od roku 1999, w tym 12 lat na stanowisku redaktora naczelnego znanego portalu branżowego.

Jakimi tematami będzie zajmował się portal? Tak jak w znaku słownym: branżą HVACR. Nie przyjęło się jak dotąd żadne z polskich skrótów sektora wentylacyjno-klimatyzacyjno-chłodniczo-(o)grzewczego, ponieważ zlepek liter i głosek "owkch", "kwoch", "chwok",  brzmi... dziwnie. Branża od wielu lat posługuje się skrótem HVACR - utworzonym od pierwszych liter angielskich słów oznaczających "ogrzewnictwo, wentylację, klimatyzację, chłodnictwo" czyli "heating, ventilation, air conditioning, refrigeration". Skrót ten jest używany z powodzeniem także w innych krajach europejskich, w Rosji, w USA, w sumie na całym świecie. W internecie i w literaturze technicznej używane są też zapisy HVAC/R lub HVACR&R oraz pomijające chłodnictwo (R), czyli HVAC - wymawiane "hwak" (z niem.) lub "ejczwak" (z ang.), mimo, że skład branży instalacyjnej HVAC wchodzi również chłodzenie. Dla łatwiejszego zapamiętania proponujemy polskie głoskowanie skrótu "HVACR" i nazywanie portalu "hafałaceer".

Dziękujemy firmom, które zaufały HVACR.pl od samego początku, nie znając nawet nazwy portalu aż do dzisiaj! Którym firmom dziękujemy? To widać!

Witając się z branżą tuż przed zbliżającymi się świętami, publikujemy galerię świątecznych życzeń "Dla Branży HVACR - od Branży HVACR" - zapraszamy!

Aktualnym i przyszłym Czytelnikom:

składamy życzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,
z mnóstwem szczerych i udanych prezentów pod choinką,
a w nadchodzącym Nowym Roku: niezachwianej wiary w siebie, spełnienia marzeń
oraz radości z sukcesów zawodowych i prywatnych!


Portal Branżowy HVACR.pl - Aldona Rybka z Zespołem
 

When the wind of change blows some build walls others build windmills