Po co nam chłodzenie, czyli teledysk poniżej zera

Nagranie „Moving” jest singlem promującym siódmą płytę zespołu, „Where You Stand'” Teledysk pokazuje serię obrazów stworzonych „magicznie” ze zbliżeń oddechów muzyków, wykonujących utwór.  Uzyskanie widzialnych oddechów wymagało odpowiednio niskiej temperatury. Zapewniła ją ICS Cool Energy – firma z Southampton (roczny obrót ponad 40 mln GBP), zajmująca się sprzedażą, wynajmem i serwisem urządzeń stosowanych w chłodnictwie i ogrzewnictwie.

Nagrań dokonano w Shepperton Studios w Londynie. Zajmujący się w ICS Cool Energy wynajmem rozwiązań Lee Chard wyjaśnia, że do zapewnienia odpowiednich warunków należało wybrać pomieszczenie odpowiednio zaizolowane z dostępem do prądu trójfazowego 400 A, nie za duże i nie za małe - optimum między wymaganiami realizatorów a kosztami i czasem potrzebnym na osiągnięcie właściwych warunków.

ICS Cool Energy zaproponowało  – i zainstalowało – na zewnątrz dwa agregaty chłodzone powietrzem z nastawą -12°C (na zewnątrz), które dostarczały powietrze o temperaturze -6°C do dwóch zainstalowanych wewnątrz niskotemperaturowych klimakonwektorów 50 kW. Urządzenia te zamontowano na wysoko położonej ramie, by nie marnować powierzchni podłogi i zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Powietrze w studiu schłodzono do -1°C – po osiągnięciu tej temperatury, wentylatory wyłączono, by powstały najlepsze warunki do osiągnięcia zamierzonego efektu. - Okablowanie, rurociągi i połączenia wykonaliśmy tak, by producent teledysku mógł jednym przełącznikiem podkręcać chłodzenie podczas nagrań - dodaje Chard.

Teledysk pokazano po raz pierwszy w lipcu 2013 roku: www.vimeo.com/69391280