Ulepszona linia klimatyzatorów AIRSTAGE® J-III L Series dla sklepów i biur w Europie

Firma Fujitsu General poszeryła swoją ofertę o kompaktową jednostkę zewnętrzną J-III L (18 HP) do klimatyzatorów wielostrefowych Airstage. Dodając 18 HP tego modelu, firma rozszerzyła zakres kombinacji jednostek zewnętrznych, umożliwiając obsługę systemów klimatyzacji o różnej wielkości.

Fujitsu wprowadziła na rynek modele od 8 do 12 HP (J-III) w 2017 r. i od 14 do 16 HP (J-III L) w marcu 2018 r. Wydanie 18 HP kończyl linię serii J, która jest głównym modelem dla lekkiego rynku komercyjnego. Cel spółki w zakresie sprzedaży serii J w tym roku obrotowym jest 1,5-krotny w porównaniu do poprzedniego roku podatkowego na podstawie liczby jednostek zewnętrznych.

Kompaktowe wymiary urządzenia oferują dużą swobodę w zakresie montażu

Nowe wymienniki ciepła o wysokiej gęstości pozwoliły utrzymać głębokość jednostek zewnętrznych do 480 mm.

Istnieją ograniczenia dotyczące miejsc, w których jednostki zewnętrzne mogą być instalowane w obszarach miejskich w Europie ze względu na Europejską Konwencję Krajobrazową. Istnieje wymóg instalowania jednostek zewnętrznych w miejscach, które nie przyciągają bezpośrednio uwagi, na przykład między budynkami, w wąskich przestrzeniach (np. balkonach) oraz w miejscach osłoniętych zewnętrznymi żaluzjami.

Ogólnie rzecz biorąc, powierzchnia została zmniejszona o około 45% w porównaniu do istniejących modeli.

Ciche 18 HP

Oprócz niewielkich rozmiarów, model 18 HP osiąga poziomy głośności nawet do 79 dB. Tryb niskiego poziomu hałasu może obniżyć poziom głośności pracy do maksymalnie 70 dB. Osiąga się to dzięki nowej, większej konstrukcji wentylatora o średnicy 570 mm i zastosowaniu sprężarki spiralnej o dużej pojemności

Wymaga również 18% mniejszej ilości czynnika chłodniczego w porównaniu do istniejącego modelu Fujitsu, spełniając wymogi normy EN-378.

 

Źródło: Fujitsu General