Rankiem 5 września br. w Porcie Ekomarina w Giżycku w Biurze Regat pojawiło się 15 załóg. Razem z kibicami w imprezie wzięło udział ok. 100 osób. Pilnie sprawdzane od kilku dni przez żeglarzy naszej branży prognozy pogody sprawdziły się: słońca trochę nam brakowało, za to warunki wiatrowe pozwoliły na przeprowadzenie w sumie aż 8 wyścigów (przypomnijmy, że podczas poprzednich dwóch edycji regat wyścigi były odwoływane z powodu flauty).

 

Startujemy!

Warunki pogodowe nie rozpieszczały - wiatr z prędkością 3-5 w skali Beauforta, ciemne chmury, brak słońca i duże fale – ale za to pomogły w emocjach regatowych. Dobry humor i wola walki dopisywały naszym branżowym załogom przez całe dwa dni. Wiało przez dwa dni zawodów i nie trzeba było wracać z jeziora na pagajach. Rywalizowano w klasie Omega na wodach jeziora Niegocin, w pobliżu Ekomariny w Giżycku. Rywalizowały 2 załogi AERECO WENTYLACJA Sp. z o.o., 2 załogi DABROwent, 2 drużyny Klimat Solec Sp. z o.o., 3 teamy PROZON Fundacja Ochrony Klimatu oraz załogi: Jeven Sp. z o.o., KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o., MechVent Sp. J., Schiessl Polska Sp. z o.o., Uniwersal Sp. z o.o. i VTS Polska Sp. z o.o.

 

Wyrównana stawka

- Pierwszego dnia rozegrano 6 wyścigów, po których załoga Jeven uplasowała się na pierwszym miejscu. Pech dopadł załogę AERECO, która z powodów technicznych nie ukończyła biegów V i VI, tym samym tracąc prowadzenie. Nie była to niestety jedyna awaria tego dnia… Nie obyło się też bez wywrotki. Drugiego dnia rozegrano 2 wyścigi, po których Jeven obronił prowadzenie i ostatecznie zdobył I miejsce w III Regatach Branży HVACR. Warto podkreślić, że w tej edycji regat, stawka była bardzo wyrównana, co potwierdza punktacja załóg od miejsca 4 do 10. – powiedział Mateusz Caban, Sędzia Główny III Regat Branży HVACR.

 

Wyniki tegorocznej edycji Regat HVACR (miejsce, załoga, sternik):

I. JEVEN Marek Kłos

II. AERECO "Marcin" Marcin Spędzia

III. VTS POLSKA Damian Kunsztowicz

IV. PROZON "Sławek" Sławomir Pacholczyk

V. DABROWENT "Kasia" Sławomir Miastowski

VI. KLIMAT SOLEC "Artur" Artur Cichowicz

VII. PROZON "Basia" Barbara Jakubek-Pacholczyk

VIII. KLIMAT SOLEC "Robert" Robert Jarczyński

IX. SCHIESSL POLSKA Robert Stroiński

X. KSB POMPY i ARMATURA Jacek Dziarmakowski

XI. PROZON "Krzysztof" Krzysztof Grzegorczyk

XII. AERECO "Jagoda" Jadwiga Zawada

XIII. UNIWERSAL Krzysztof Nowak

XIV. DABROWENT "Maciej" Maciej Dąbrowski

XV. MECHVENT Jacek Kałuski

pełne wyniki końcowe

 

Sobotni wieczór upłynął na odpoczynku i zabawie przy szantach wykonywanych przez Sylwestra Karnafela. Do dyspozycji gości przygotowano specjalny śpiewnik. Strudzeni zawodnicy mogli pokrzepić się pysznymi potrawami przygotowanymi przez Tawernę „Marina”, aby nabrać sił przed kolejnym dniem zmagań z wiatrem i wodą.

 

Cenne wsparcie, wysokie oceny

- Impreza jak zwykle super przygotowana i zorganizowana. Brawo dla całej załogi HVACR!!! W tym roku to my zamykaliśmy stawkę ale cała nasz ekipa bawiła się SUPER! Plan był taki by cało dopłynąć do mety i to zostało zrealizowane w 100%. A wynik – cóż..., wszystko przed nami. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim załogom biorącym udział w tegorocznych regatach - mówił w imieniu załogi MechVent sternik Jacek Kałuski.

III Regaty Branży HVACR wspomogły Targi Instalacje 2016 (Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.). Rangę wydarzenia dostrzegł też Burmistrz Miasta Giżycka,obejmują patronat honorowy. Niezawodnym wsparciem medialnym służyli Wydawnictwo SOLIS, Chłodnictwo&Klimatyzacja, Gizycko.com.pl, InstalReporter, klimatyzacja.pl, mazury.info.pl i zagle.com.pl.

Na zakończenie każdy otrzymał medal okolicznościowy, laureaci wyjechali z licznymi upominkami i nagrodami. Nie zabrakło także innych atrakcji takich jak rozdysponowanie wśród wszystkich uczestników upominków od organizatora i Partnerów Regat, w tym plecaków, książek, prenumeraty „Żagli”, koszulek okolicznościowych, ręczników oraz niespodziewanej nagrody dodatkowej dla zwycięzców od Patrona Głównego – Targów Instalacje.

 

Ciąg dalszy...

Fotorelacje zostaną umieszczona na specjalnej stronie regat na Facebooku pod adresem www.facebook.com/RegatyHVACR oraz - wkrótce - pod adresem regaty2015.hvacr.pl. Poniżej można zapoznać się z zajawką fotorelacji, którą przygotowuje nasz regatowy fotograf Marcin Alicki.

Informujemy przy okazji, że III edycja projektu Regaty HVACR była już ostatnią.

- Serdecznie dziękuję za wspólne emocje, wsparcie, wszelką pomoc i współpracę! Mam nadzieję, że regaty pozostawią po sobie tylko pozytywne wspomnienia – powiedziała Aldona Rybka, organizator Regat Branży HVACR.