Zaprojektowana w Japonii i wyprodukowana w Europie nowa pompa ciepła typu powietrze / woda firmy Toshiba, pracująca na ekologicznym czynniku chłodniczym R32 o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego.

TOSHIBA, światowy lider w dziedzinie wysokowydajnych systemów HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, intensyfikuje swoją działalność na rynku grzewczym, wprowadzając wiodącą w swojej klasie gamę pomp ciepła zapewniających całoroczny komfort termiczny w budynkach mieszkalnych.

Innowacyjna pompa ciepła ESTIA R32 stanowi atrakcyjną alternatywę dla konwencjonalnych systemów grzewczych, będąc odbiciem wyraźnego trendu napędzanego rosnącą świadomością zagrożeń klimatycznych i rządowych zachęt do wdrażania rozwiązań bardziej zrównoważonych środowiskowo. Ta zaawansowana pompa ciepła typu powietrze / woda, stanowiąc atrakcyjny produkt dzięki imponującym specyfikacjom wydajnościowym w zakresie ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody, pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię w porównaniu do systemów opartych o kotły gazowe, olejowe czy grzejniki elektryczne.

Design i niezawodność
Pompy ciepła ESTIA R32 są produkowane w nowej, zaawansowanej technologicznie fabryce w Gnieźnie k. Poznania, zaprojektowane w Japonii, z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy i innowacyjnych rozwiązań firmy Toshiba. Strategia ta pozwoliła zminimalizować emisję dwutlenku węgla poprzez skondensowane łańcuchy dostaw, zapewniając jednocześnie krótkie terminy realizacji i dostaw w całej Europie, utrzymując wysokie standardy niezawodności.

Optymalna temperatura przez cały rok i najlepsza wydajność w swojej klasie
Dzięki nowej, dwurotacyjnej sprężarce firmy Toshiba, wykorzystującej najnowocześniejszą technologię wtrysku cieczy, pompa ciepła ESTIA R32 klasy A+++ dostarcza wodę do sieci grzewczej o temperaturze, która gwarantuje całoroczny komfort termiczny. Nawet w przypadku wyjątkowo niskich temperatur otoczenia jak -25 °C pompa utrzymuje produkcję ciepłej wody na poziomie 62 °C *1 bez użycia grzałek elektrycznych. Wiodąca na rynku wydajność nie wpływa przy tym negatywnie na charakterystyki w zakresie hałasu lub efektywności energetycznej - cztery modele z serii ESTIA R32 (od 4 do 11 kW) są najlepsze w swojej klasie pod kątem niskiego poziom hałasu i parametrów środowiskowych.

To samo odnosi się do produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU), gdzie Toshiba oferuje moduł hydrauliczny typu «All-In-One» (wszystko w jednym) do ogrzewania i produkcji CWU ze zintegrowanym zbiornikiem o pojemności 210 litrów. To eleganckie rozwiązanie dla nowo budowanych obiektów mieszkaniowych, dzięki kompaktowym wymiarom (zaledwie 600 x 670 mm), umożliwia zabudowę pasującą do każdego wnętrza. Opcjonalnie w przypadku projektów renowacyjnych, które mogą wymagać wymiany kotła gazowego, firma Toshiba ma w ofercie wyjątkowo kompaktowe (700x450x235 mm, ważące 27 kg) «Naścienne moduły hydrauliczne», które mogą obsługiwać zewnętrzny zbiornik CWU.

Nawet przy wyjątkowo wysokich temperaturach zewnętrznych, dochodzących do +43 °C, pompa ciepła ESTIA R32 pozwala nadal wytwarzać CWU, zapewniając maksymalne oszczędności, co jest unikatową funkcjonalnością dostępną obecnie na rynku.
Ogrzewanie i produkcja CWU są uzupełniane przez zintegrowane dodatkowe grzałki elektryczne o mocy 3 kW, 6 kW (3+3) lub 9 kW (3+3+3), dzięki czemu możliwy jest najbardziej optymalny dobór wielkości pompy do zapotrzebowania.

Wszystkie jednostki ESTIA R32 są wykonane jako urządzenia rewersyjne, stanowiąc optymalne rozwiązanie dla domów, które w sezonie letnim wymagają również chłodzenia.

Szybka instalacja i uruchomianie
Konstrukcja ESTIA R32 umożliwia szybką i łatwą instalację, uruchomienie i konserwację.
Ultra kompaktowe jednostki hydrauliczne zapewniają dostęp od przodu do wszystkich komponentów wraz z prostym okablowaniem i połączeniami. Dodatkowo nowe narzędzie programowania parametrów, umożliwiające nastawę parametrów pracy pompy ciepła na komputerze PC i wczytanie do uruchamianej jednostki, z pewnością będzie docenione przez instalatorów.

Pełna kontrola w domu oraz zdalna
Funkcyjny sterownik, umożliwiający kontrolę jednej lub dwóch stref oraz CWU, pozwala intuicyjnie obsługiwać różne funkcje, takie jak: tryb cichy, wyświetlanie zużycia energii czy rozbudowany harmonogram. ESTIA daje możliwość aktywacji funkcji autoadaptacji (krzywa grzewcza), zapewniającej optymalny komfort w odniesieniu do zmian temperatury zewnętrznej, co również pozwala zmniejszyć rachunki.

Inteligentne sterowanie za pośrednictwem interfejsu «Wi-Fi ESTIA R32» i aplikacji «Toshiba Home AC Control» umożliwia użytkownikom optymalizację komfortu termicznego na miejscu w domu lub zdalnie. Unikatowym rozwiązaniem jest kompatybilność aplikacji z głosowym sterowaniem za pośrednictwem Asystenta Google lub Alexa firmy Amazon.

Wprowadzając na rynek pompę ciepła ESTIA R32, Toshiba wzmacnia swoją pozycję lidera w zakresie efektywności energetycznej, innowacyjnych projektów i zrównoważonego rozwoju. 

*1) W odniesieniu do jednostek mocy 8 i 11 kW.