W połowie września we Wrocławiu zakończyły się INSTALACJE ON TOUR, czyli wyjazdowa forma eliminacji do VI Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI). Tegoroczny tour odwiedził 15-ście polskich miast w tym m.in. Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź i Olsztyn. Łącznie wzięło w nim udział ponad tysiąc instalatorów. Organizatorem całego przedsięwzięcia były Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Prawdziwy rekord czasowy (2 min 1 sek.) padł na ostatnim przystanku touru, czyli we Wrocławiu. Co więcej należał on do Adriana Puzio – instalatora, który dwa lata wcześniej, również osiągnął najlepszy wynik w eliminacjach. Ostatecznie w finale MPI 2016 zabrakło mu szczęścia, ale może do trzech razy sztuka? Drugi w tegorocznych eliminacjach był Kamil Owczarek z Warszawy (czas 2:08), a na trzecim miejscu podium stanęła, startująca również w stolicy, Magdalena Rędzińska (czas 2:16).

W tym roku konkursowe zadanie polegało na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w instalacje grzewcze i sanitarne. Tegoroczną nowością było również to, że w eliminacjach wystartowali uczniowie szkół instalacyjnych. To dla nich zorganizowano specjalną kategorię: "Eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół".

Zgodnie z regulaminem w każdej z 15-stu lokalizacji najlepsza trójka instalatorów otrzymywała nagrody rzeczowe i awans do finału Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), który odbędzie się 25 kwietnia 2018 w czasie targów INSTALACJE w Poznaniu. Tam nagrodą główną będzie samochód dostawczy.

- Instalatorzy, którzy nie zdążyli wziąć udziału w eliminacjach wyjazdowych mogą jeszcze spróbować swoich sił podczas dwóch pierwszych dni targów INSTALACJE, czyli 23 i 24 kwietnia 2018. Wtedy do finału zostanie zakwalifikowanych dodatkowa grupa zawodników - zapewnia Konrad Fleśman z Międzynarodowych Targów Poznańskich, dyrektor targów Instalacje oraz projektu Instalacje On Tour.

Podkreśla on także, że całe przedsięwzięcie nie rozwinęłoby się na taką skalę bez zaangażowania wieloletnich partnerów-sponsorów, firm: AFRISO, BROETJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT.

Relacje z eliminacji publikowane były także na facebooku oraz stronie internetowej: http://instalacje.mtp.pl/pl/instalacje_on_tour/