System grzewczy NIBE - 100% energii potrzebnej w domu z OZE!

Inteligentny system grzewczy NIBE składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT 10-6, rekuperatora NIBE ERS 10-400 i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. i wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną.

Cały system jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Rekuperator NIBE ERS jest jednym z niewielu modeli rekuperatorów na polskim rynku, który ma możliwość współpracy z pompą ciepła, programowania z poziomu wyświetlacza pompy ciepła, zapewniając idealny komfort przebywania w budynku. System fotowoltaiczny NIBE PV, zawiera z kolei moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

System zapewnia niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE. 

Charakterystyka techniczna systemu NIBE na bazie powietrznej pompy ciepła NIBE AMS 10-6, rekuperatora NIBE ERS 10-400, zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i sterownika SMO 40:
• współpraca rekuperatora i systemu fotowoltaicznego z pompą ciepła przez sterownik SMO 40
• funkcja ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, produkcji c.w.u., rekuperacji
• modulowana moc grzewcza w zakresie od 2 do 6 kW, moc elektryczna 6kW
• wentylacja z odzyskiem ciepła, o sprawności 92% (klasa A) i maksymalnej wydajności 394 m3/h
• temperatura zasilania c.o. 58 oC
• wysoka efektywność pompy ciepła SCOP 4,8 (wg EN14825, klimat umiarkowany, 35 oC)
• klasa energetyczna A++ (zgodnie z ErP, przy temp. zasilania 55 oC). 

Więcej na temat inteligentnego systemu NIBE:

Systemy wentylacji z rekuperacją NIBE ERS, GV-HR, DVC
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT

 

Inteligentny system NIBE został zgłoszony przez NIBE-BIAWAR do konkursu Najciekawszy Produkt 2019.

System będzie prezentowany na stoisku nr 85 podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 5-6 marca 2019 w Warszawie. Głosy na produkty zgłoszone do konkursu oddają odwiedzający targi i seminaria.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się drugiego dnia Forum.