Firma Klima-Therm otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu 2017” w 18. Edycji prestiżowego rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm. Wyróżnienie przyznawane przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu w oparciu o analizy jednej z największych wywiadowni gospodarczych Coface Poland już po raz szósty uplasowało Klima-Therm w gronie efektywnie zarządzanych i cieszących się dobrą kondycją finansową przedsiębiorstw.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i zarazem najstarsze zestawienie wyróżniające i promujące małe oraz średniej wielkości podmioty gospodarcze o największym przyroście obrotów osiągniętym w ciągu trzech badanych lat. Projekt od 2000 roku realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking przygotowuje dziennik Puls Biznesu w oparciu o analizy finansowe renomowanej wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Podobne zestawienia sporządzają dzienniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii oraz Słowenii.

Tytuł „Gazeli Biznesu” to znak rozpoznawczy przykładnie zarządzanych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm sektora MŚP. Jednym z kluczowych atutów rankingu są jego czytelne, niezmienne od lat kryteria. Wiarygodność „Gazel” budują ponadto aspekty takie jak bezpłatny, powszechny udział oraz statystyczne kryteria oceny.

- Gazela Biznesu to emblemat dobrze zarządzanych, transparentnych firm o rosnącym potencjale biznesowym, stąd znalezienie się w tym zaszczytnym gronie to dla nas niewątpliwie powód do dumy. – mówi Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie Klima-Therm, i dodaje - Dziękujemy wszystkim Pracownikom za zaangażowanie, a Klientom za zaufanie, gdyż synergia tych dwóch czynników jest rzeczywistą miarą naszych sukcesów.

Inicjatywa Pulsu Biznesu i wywiadowni Coface Poland to nie tylko ponad 200-stronnicowy ranking skupiający najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Jego integralną część stanowi również cykl 10 spotkań w największych miastach Polski, podczas których uroczystemu wręczeniu nagród zwycięzcom towarzyszy wspólna debata na temat największych nadziei i
wyzwań stawianych przed sektorem MŚP. Firma Klima-Therm odbierze „Gazelę Biznesu" 7 marca w Warszawie podczas gali zorganizowanej we wnętrzach Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KLIMA-THERM, Generalny Przedstawiciel FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii i w krajach nadbałtyckich oraz Grupa powiązanych kapitałowo spółek, od 1996 roku dostarcza Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie Klimatyzacji Komfortu oraz systemów Klimatyzacji Przemysłowej w oparciu o urządzenia renomowanych, światowych marek: FUJITSU, KLIMOR, KLIMA-THERM by CLINT, SABIANA, YANMAR, AERIAL, HB COTES.

Oferta firmy to szerokie portfolio produktów z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa i ogrzewania obejmujące m.in. wysokiej klasy urządzenia typu split, multi-split, centralne systemy VRF, centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne, rekuperatory, systemy wody lodowej, pompy ciepła oraz osuszacze. Dbając o satysfakcję Klientów KLIMA-THERM świadczy również kompleksowe usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa technicznego – projektowego, montażowego i serwisowego – z wykorzystaniem najnowszej wiedzy, jak również wypracowanych przez lata doświadczeń.