Historia firmy Atisa

Firma Atisa Aero-Termica-Italiana S.p.A. została założona w 1932 roku w Mediolanie. Obecnie jest jednym z najbardziej liczących się producentów urządzeń branży klimatyzacyjnej na arenie międzynarodowej.
Atisa kładzie ogromny nacisk na ciągłe badania i nieprzerwany rozwój produkowanych urządzeń, ale także na rozwiązania elastyczne, zaspokajające m.in. wymagania rynku przemysłowego, które często obok wysokich standardów jakości wymagają także niskich cen.
Urządzenia Atisa przeznaczone są do pracy w budynkach biurowych, przemysłowych, hotelach, szkołach, szpitalach, budynkach mieszkalnych, a także do pracy na pokładach statków.
W celu zaspokojenia wymagań rynku Atisa działa w zgodzie z systemami jakości normy ISO 9001:2008. Specjalnie do tego celu wyznaczony dział firmy odpowiada za prowadzenie odpowiedniego Protokołu Gwarancji Jakości.
Atisa jest jedną z pierwszych firm branży klimatyzacyjnej, która w oparciu o normę ISO 3741 certyfikowaną przez Krajowy Instytut Elektrotechniki Galileo Ferraris, zbudowała na terenie swojej fabryki specjalną komorę akustyczną o kubaturze 240 m3 służącą do przeprowadzania pomiarów i certyfikacji poziomu mocy akustycznej swoich urządzeń. Na terenie fabryki zbudowano także pomieszczenie do testów termicznych i pomiaru wydajności chłodniczej oraz grzewczej jednostek. Jako uzupełnienie oferowanych usług, Atisa wykonuje testy gwarantujące jakość oferowanych jednostek, a na wyraźną prośbę istnieje także możliwość kontroli parametrów przepływu powietrza, głównych wydajności, emisji ciepła, oceny głośności strukturalnej oraz drgań własnych urządzeń.
Produkowane przez Atisa klimakonwektory posiadają certyfikat EUROVENT, będący dla klienta gwarancją zgodności deklarowanych przez producenta parametrów powietrza, głośności, a także wydajności, na podstawie corocznych testów efektywności przeprowadzanych w Systemie Certyfikacyjnym Eurovent.
Większość produktów ATISA dopuszczona jest także do zastosowań morskich.


Przegląd oferty Atisa

Klimakonwektory uniwersalne: seria SV, BV, RV
Urządzenia te charakteryzują się wysokimi wydajnościami, nowoczesnym designem, niską emisją głośności i ponadto posiadają certyfikat EUROVENT. Wszystkie materiały i komponenty użyte do produkcji klimakonwektorów są najwyższej jakości.
Klimakonwektory standardowo wytwarzane z przyłączami hydraulicznymi zlokalizowanymi po lewej stronie urządzenia, mogą być oferowane także w odwrotnej wersji, poprzez obrócenie wymiennika o 180°.
Klimakonwektory przeznaczone do montażu w każdym środowisku, wyposażone w silniki elektryczne 6-biegowe, z czego 3 biegi podłączone są w standardzie. Dostępne z wymiennikami 2, 3 lub 4-rzędowymi, wszystkie wielkości dostępne w wykonaniu 2 lub 4-rurowym.

Klimakonwektory kasetonowe: seria CKV
Typoszereg CKV oferuje łatwą instalację i konserwację. Wysokie wydajności klimakonwektorów zapewniają wymienniki 1, 2 lub 3-rzędowe; istnieje także możliwość wyboru dodatkowej nagrzewnicy wodnej dla systemów 4-rurowych (niedostępne przy wymienniku 3-rzędowym).

Klimakonwektory kanałowe: seria MF, DF
Klimakonwektory kanałowe średniego oraz wysokiego ciśnienia dyspozycyjnego, jednofazowe, dedykowane są do montażu w instalacjach, w których dystrybucja powietrza będzie odbywać się poprzez sieć kanałów. Plenum tłoczne dedykowane do kanału prostokątnego uwzględnione jest w obudowie i wymiarach jednostki.

Sterowniki
Sterowniki standardowe zaprojektowane są do instalacji zdalnej lub montażu bezpośrednio na obudowie urządzenia. Wykonane są z tworzywa sztucznego ABS, odpornego na naprężenia, w kolorze RAL 9002, zgodnie z normą niskonapięciową, ECM i RoHS.
Wszystkie sterowniki wyposażone są w listwę zaciskową do połączeń elektrycznych.
Sterowniki z komunikacją (BMS) z protokołem Maxinet to scentralizowany system zarządzania urządzeniami małej i średniej wielkości budynków. System pozwala na łatwy i tani nadzór nad urządzeniami klimatyzacyjnymi, optymalizacje ich funkcjonalności oraz realną redukcję zużycia energii elektrycznej podległych jednostek. Dzięki modułowej konstrukcji, system Maxinet może zostać dopasowany do każdych wymogów, spełniając wymagania zarówno prostego, lokalnego zarządzania jednostką jak i zaawansowanego systemu BMS ze zdalnym dostępem przez Internet. Ponadto, modułowość systemu pozwala na stopniowe wdrażanie lub modyfikację zastosowanego rozwiązania, pozwalając na jego późniejszą adaptację i gwarantując oszczędności.

Wyłącznym dystrybutorem produktów ATISA na terenie Polski jest firma SCROL. Więcej o produktach na stronie www.scrol.pl oraz w katalogu klimakonwektorów ATISA

Atisa - klimakonwektory SV BV RV CKV MF DF