iF Design Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa na świecie, funkcjonujący od 1953 r. Sędziowie, wybierając najlepsze projekty, oceniają nie tylko walory estetyczne, ale także wpływ danego produktu na środowisko i jego funkcjonalność. 

Nagrodzone klimatyzatory Panasonic należą do najnowszej, odświeżonej linii Etherea obejmującej sześć modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Korzystają przy tym z nowego czynnika chłodniczego R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy
i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential).
Linię Etherea wyróżnia niezwykle smukła konstrukcja. Nowoczesne wzornictwo jednostek idealnie łączy się z zarówno z wnętrzami domowymi, jak i biurowymi. Urządzenia są dostępne w eleganckiej obudowie w kolorze srebrnym lub białym.
Aby zapewnić większe oszczędności i komfort użytkownikom, jednostki zostały wyposażone m.in. w technologię oczyszczania powietrza nanoe oraz czujniki EcoNavi służące do optymalizacji pracy klimatyzatorów. Cząsteczki nanoe skutecznie usuwają mikroorganizmy przenoszone drogą powietrzną i kontaktową, takie jak bakterie, wirusy i grzyby, zapewniając czyste i zdrowe powietrze.
Z kolei system EcoNavi, dzięki inteligentnym czujnikom nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu, automatycznie dostosowuje wydajność klimatyzatorów do faktycznego zapotrzebowania. Jednostki zapewniają w ten sposób maksimum komfortu, ograniczając zużycie energii nawet do 38%.