Konkurs LIDER INSTALACJI, organizowany jest przez Grupę MEDIUM i redakcję "Rynku Instalacyjnego". Jury oceniło zgłoszone do konkursu produkty pod względem innowacyjności, rozwiązań sprzyjających środowisku oraz działań marketingowych i popularyzacji nowoczesnych technologii.

Nagrody dla fim bezpośrednio związanych z naszą branżą przyznano w kategoriach*:

  • Wentylacja i klimatyzacja: za gazową pompę ciepła YANMAR firmy Klima-Therm S.A. Jest to urządzenie stosowane do wytwarzania ciepła i chłodu w wersji bezpośredniego odparowania (systemy VRF) oraz agregatu wody lodowej. Może być uzupełniona o system odzysku ciepła do zasilania np. zasobnika c.w.u. Jej atut to minimalne zapotrzebowanie na energię elektryczną i nominalna wydajność grzania w niskich temperaturach.
  • Energooszczędność: za centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Zehnder ComfoAir Q firmy Zehnder Polska Sp. z o.o. To urządzenie dla domów niskoenergetycznych, w tym w standardzie NF40 i NF15 (pasywnych). Wyróżnia się wysokim stopniem odzysku ciepła oraz niskim zapotrzebowaniem wentylatorów na energię, a także cichą pracą oraz wysokim poziomem higieny w jednostce i w systemie dystrybucji powietrza. Urządzenie wyposażono m.in. w adaptacyjny profil komfortu, a obsługa jest prosta i intuicyjna.
  • Wybór Czytelników: okrągła klapa przeciwpożarowa Lindab WH25 firmy Lindab sp. z o.o. Klapa o odporności ogniowej EI 180 S, w klasie szczelności obudowy C, z  mechanizmem kontroli na zewnątrz i możliwością wymiany mechanizmu bez demontażu z instalacji oraz pełnej integracji z systemem przeciwpożarowym budynku.

 

   

Fotografie pochodzą ze strony Rynku Instalacyjnego.

*opisy wyróżnionych produktów pochodzą od redakcji Rynku Instalacyjnego.

 

Wyróżniono także:

  • Marketing i rozwój rynkowy firmy:
    • Firma Robert Bosch sp. z o.o. Junkers za efekt synergii we wprowadzaniu marki Bosch do branży grzewczej i zmianę wizerunku marki Junkers na polskim rynku.
    • Firma Gazex sp.j. za opracowanie i wdrożenie rozwiązań technicznych, które stały się powszechnie obowiązującym standardem w kotłowniach gazowych i przyczyniły się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa w garażach.
  • Ogrzewnictwo: gazowy kocioł kondensacyjny EcoCondens Gold Plus firmy Termet S.A.
  • Energooszczędność: baterie i natryski dla budynków podlegających wielokryterialnej ocenie jakości LEED i BREEAM firmy Ferro S.A.

Jury nagrodziło też Pana Artura Nowickiego - czytelnika, który przesłał najbardziej przekonujące uzasadnienie swojego głosu w kategorii "Wybór Czytelników" oraz przyznało nagrodę specjalną za zainicjowanie szerokiej współpracy na rzecz tworzenia standardów na rynku obrotu hurtowego w branży sanitarnej, grzewczej i instalacyjnej w oparciu o kompetencje, profesjonalizm i odpowiedzialność dla Polskiego Związku Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji - SHI.

Gratulujemy wyróżnionym firmom!