Cena zakupu wynosi 67,1 mln EUR - dług i środki pieniężne - z zastrzeżeniem zmiany na podstawie EBITDA 2018 i zwykłych korekt po zamknięciu. AL Air jest jednym z wiodących producentów przemysłowych i handlowych wentylowanych wymienników ciepła, przeznaczonych głównie do chłodzenia procesów przemysłowych i przemysłowych rynków chłodniczych. W 2018 r. AL Air osiągnął przychody w wysokości 108,1 mln EUR, z EBITDA w wysokości 10,3 mln EUR i EBIT w wysokości 9,3 mln EUR.

Przy zamknięciu zapłacono 65% całkowitej ceny. Dodatkowe 15% zostanie wypłacone do 30 kwietnia 2020 r., Podczas gdy pozostałe 20%, które zawsze będzie wypłacone do 30 kwietnia 2020 r., Będzie podlegało dostosowaniu na podstawie EBTDA 2019.

Przejęcie AL Air (z siedzibą w Alonte, Vicenza) obejmuje fabryki we Włoszech, Finlandii i Indiach oraz globalną organizację handlową i znane marki historyczne, takie jak Fincoil i Helpman. Przeniesiono także około 400 współpracowników, głównie zatrudnionych w zakładach produkcyjnych, które będą kontynuować działalność w ramach grupy LU-VE.

Prezes LU-VE, Iginio Liberali, powiedział: „To przejęcie jest największym w historii, dokonanym przez Grupę LU-VE. Dzięki temu Grupa jest obecnie jednym z trzech największych globalnych operatorów w sektorze i staje się drugim co do wielkości Europa: część naszego strategicznego planu wzrostu i kwalifikacji, ta operacja ma również sens utrzymania w naszym kraju funkcji badawczych i produkcyjnych najbardziej zaawansowanych produktów pod względem zastosowania „zielonych” czynników chłodniczych, oszczędzania energii i szacunek dla środowiska ”.

6 maja (godz. 15.30) dyrektor generalny grupy LU-VE, dr Matteo Liberali, zilustruje transakcję podczas połączenia konferencyjnego.