Wywietrzak zintegrowany Monsun to konstrukcja kombinowana - jedno urządzenie, zależnie od warunków zewnętrznych, może być wentylatorem wywiewnych lub wywietrzakiem wentylacji grawitacyjnej. Niezależnie od trybu, pozwala na zwiększenie skuteczności wentylacji wywiewnej.

Podczas postoju wentylatora, Monsun daje możliwość wentylacji grawitacyjnej. Wentylator stanowi jednocześnie zakończenie wywietrzaka, które zapobiega przedostawaniu się do wnętrza kanału wentylacyjnego wody z opadów. Natomiast w przypadku trybu wentylacji mechanicznej, odpowiedni kształ kopuły sprawia, że struga powietrza wentylacyjnego omywa ekran wywietrzaka - wówczas intensywność wentylacji wyraźnie rosnie.

Efektywność zespołu wywietrzak-wentylator w niektórych sytuacjach może być wyższa nawet o 20% w stosunku do "samodzielnje" wentylacji grawitacyjnej.

 

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana przez Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Wśród nadesłanych w tym roku zgłoszeń, wybrano 28 produktów (nagrody równoważne).

 

 

 

>>więcej o Monsunie

>>więcej o medalach targowych Budma 2015