W konkursie o Złoty Medal najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych produktów jest innowacyjność, wysoka jakość produktu i zastosowanie nowoczesnych technologii. Nagrodzone produkty dają zatem gwarancję najwyższej jakości i wysokich parametrów użytkowych, wybijając się na tle konkurencji.

Pełną listę nagrodzonych produktów wraz z opisami i materiałem graficznym znajduje się TUTAJ

Produkty branży HVAC nagrodzoe Złotym Medalem to m.in.:

Wentylator dachowy do okapów kuchennych Vero-150
UNIWERSAL Sp. z o.o.

Wentylator dachowy Vero-150 wykonany z laminatu poliestrowo-szklanego z przeznaczeniem do wentylacji kuchni może być barwiony w dowolny kolor wg. tabeli RAL. Wysoka wydajność przy niskim ciśnieniu akustycznym pozwala stosować wentylator na okapy kuchenne, które posiadają wyprowadzenie kanału wentylacyjnego na dach budynku co w istotny sposób przyczynia się do prawidłowej wentylacji pomieszczenia.

KINGFIRE® Lineare S. – kominek zintegrowany
SCHIEDEL Sp. z o.o.


Kingfire® LINEARE S to innowacyjny produkt na rynku europejskim z linii Schiedel Kingfire®, który łączy w sobie funkcje kominka i komina. Wysoka sprawność, niska emisja oraz względy estetyczne sprawiają, że jest to produkt, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy związane z budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym. Oprócz walorów technicznych jest to przede wszystkim element budowlany, który przyspiesza i ułatwia prace na budowie niwelując możliwość popełniania błędów montażowych

Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin MASTER BV 500 CR

DANTHERM S.p.A.

MASTER BV500CR 150kW – wyjątkowo innowacyjna nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin. Wydajny wentylator promieniowy oraz wysoki spręż 770Pa umożliwia transport ciepłego powietrza przewodami giętkimi na odległość do 50m. Wysoką funkcjonalność zapewniają duże, pompowane koła, wygodne uchwyty, zbiornik paliwa 150l oraz akcesoria dodatkowe np. termostat elektroniczny. Wytrzymała i odporna na uszkodzenia konstrukcja gwarantuje niezawodność działania urządzenia w najtrudniejszych warunkach pracy.

Panel wyczystkowy kominów systemowych BRATA
HENKOR J.M. KODRYLAK S.J.

Panel wyczystkowy - to skuteczniejsze uszczelnienie systemu kominowego i zredukowanie temperatur przenoszonych na zewnętrzną powierzchnię elementów rewizyjnych komina. Dotychczasowe rozwiązania nie dają gwarancji pełnej szczelności komina i przenoszą zbyt wysokie temperatury. Zalety panela wyczystkowego kompensują również różnice ciśnień w kominie, eliminują problem kierunku otwierania drzwiczek kominowych, ale też rozwiązują problem bezpiecznego zastosowania dodatkowej wyczystki na poddaszu.

Rekuperatory wewnątrzścienne Prana 150/200G/200C serii "STOP SMOG"
„PRANA PLATINUM” TzOV, Lwów, Ukraina
ECOVENTEAM Sp. z o.o., Polska


PRANA PLATINUM od 15 lat to światowy lider w produkcji rekuperatorów z miedzianym, antyseptycznym wymiennikiem, w listopadzie 2018 nagrodzony nagrodą Best Sells Heat Recovery Unit „IQ Energy” (Program EBOR). Obecnie wprowadzamy na rynek serię „STOP SMOG” z trzystopniową funkcją filtracji powietrza do stosowania na obszarach o występującym zanieczyszczeniu (filtracja wstępna, zanieczyszczeń średnich i drobnych G2 lub G3, lub G4, M6). Urządzenia są bardzo ciche (max. 14dB w odległości jednego metra w trybie „noc”). Niewielki pobór prądu (od 6 do 32 W/h), wysoka sprawność cieplna do 93%, możliwość sterowania odrębnie czerpnią i wyrzutnią z pilota lub smartfona.

Układ filtracyjny powietrza

P.H.U. GLOBAL –TECH


Filtracyjny układ transportu powietrza to unikatowe rozwiązanie w zakresie oczyszczania powietrza ze smogu oraz innych zanieczyszczeń. Sprawność oczyszczania powietrza wynosi według badań 99,99%, i jest bardzo tanie bo stosowane są minerały występujące w przyrodzie. Zaletą szczególną jest to że nie ma żadnych ograniczeń w zakresie ilości oczyszczanego powietrza. Filtracyjne układy transportu powietrza można wykonać od najmniejszych wielkości do największych na każdy pożądany przepływ.