„Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura” to hasło przewodnie tegorocznej edycji targów BUDMA.

Organizator - Międzynarodowe Tragi Poznańskie - zaskoczy zarówno wystawców jak i zwiedzających nowymi propozycjami takimi jak „Budowlane premiery roku” (specjalna kampania promująca absolutne premiery rynkowe), ekspozycje specjalne pt. „Automatyka i inteligentne sterowanie”, „Modernizacja i rewitalizacja budynków”, „Z górnej półki”. Absolutną nowością będzie „Strefa Testów”, czyli specjalna przestrzeń prezentacji narzędzi i sprzętu pomocniczego dla budownictwa, w której każdy będzie mógł własnoręcznie w działaniu ocenić najnowsze produkty. BUDMĘ 2013 zaszczyci swoją obecnością kilka czołowych gwiazd światowej architektury, które wystąpią w ramach "Strada di Architettura", czyli specjalnego projektu dla architektów tworzonego przez MTP we współpracy z Izbą Architektów RP, rozszerzonego w tym roku o nowe tematy, jak np. beton i szkło w architekturze czy nowoczesna łazienka.

W targach BUDMA 2012 udział wzięło ponad 1.200 firm z 33 krajów, a ich stoiska odwiedziło ponad 50.000 gości: przedstawicieli handlu, inżynierów budownictwa, firm wykonawczych, inwestorów, architektów i rzemieślników. 

Razem z BUDMA 2013 na Terenie Międzynarodowych Targów poznańskich w Poznaniu 2013 odbędą się Targi Budownictwa Sportowego, Rekreacyjnego Wellness i Spa CBS, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS.
 

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 w imieniu firm:

ALEXA DYSTRYBUCJA (hala 4, st. 60)

ALEXA DYSTRYBUCJA POLSKA

Alexa Dystrybucja to firma handlowa, oferująca szeroki asortyment urządzeń i elementów dla wentylacji i klimatzyzacji. Dystrybutor wielu uznanych marek m.in. Alnor, Armacell, Frico, Harmann, Hilux, Mercor, Nu-Calgon, Rockwool, Systemair, Tekvent, Trox, Oxyflo, Vents, Venture Industries, VTS i innych.

ALNOR SYSTEMY WENTYLACJI (hala 4 st. 58)

ALNOR SYSTEMY WENTYLACJI

Czołowy polski producent systemów kanałów okrągłych i kanałów prostokątnych oraz bogatego asortymentu akcesoriów wentylacyjnych. Ofertę firmy uzupełniają rekuperatory HRU-ECCO i HRU-ERGO - centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła i wilgoci - oraz system montażowy STRUT.

BART IMPORT POLAND (hala 2, st. 71)

BART IMPORT POLAND

Czołowy dostawca urządzeń w branży HVAC oraz maszyn do obróbki betonu. W ofercie BiP znajdują się nagrzewnice mobilne i stacjonarne, klimatyzatory, osuszacze powietrza, kurtyny powietrzne, grzejniki aluminiowe, konwektory, grzejniki kwarcowe, termowentylatory. Odrębną gałęzią działalności firmy są produkty związane z budownictwem i gospodarką paliwową, do których należą m.in. maszyny budowlane, stacje i dystrybutory paliw oraz zbiorniki o dużych pojemnościach. Dystrybutor marek STEELmobile, AQUA-AIR oraz POWER TEC

BROOKVENT (hala 5, st. 143)

BROOKVENT

Brokvent Polska należy do angielskiej grupy Brook Design Hardware Ltd. Brookvent zajmuje się projektowaniem i produkcją sytemów wentylacyjnych w tym niskoenergetyczną wentylacją mechaniczną.

CENTRUM KOMINA (hala 3, st. 52)

CENTRUM KOMINA

Centrum Komina to firma zajmująca się produkcją i kompleksowym montażem kominków. Wykonuje indywidualne zabudowy kominkowe do wszystkich modeli wkładów, parapety i blaty z kamienia naturalnego, kominy ceramiczne i stalowe.

FERRO (hala 6A, st. 56)

FERRO

Firma od 20 lat produkuje wysokiej jakości armaturę sanitarną i instalacyjną pod marką Ferro (baterie, natryski, akcesoria, armatura przepływowa) Metalia, Titania i Novatorre oraz elementy instalacji grzewczych pod własną marką Weberman. FERRO jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm producentów armatury przepływowej Caleffi oraz La Torre.

FLIR Systems (hala 8A, st. 46)

FLIR Systems

FLIR to producent kamer termowizyjnych opartych na technice promieniowania podczerwonego (termowizja, termografia). Oferta FLIR obejmuje szeroki wybór kamer termowizyjnych do zastosowań we wszelkich dziedzinach przemysłu.

GLEN DIMPLEX POLSKA (hala 4, st. 62)

GLEN DIMPLEX POLSKA

Glen Dimplex jest obecnie największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze, zajmuje również uznane miejsce w branży AGD. Oferuje innowacyjne i przyjazne dla środowiska systemy pomp ciepła wykorzystujące wodę gruntową, glebę i powietrze zewnętrzne jako źródło energii cieplnej.

GLOBAL-TECH (hala 7, st. 65)

GLOBAL-TECH

Global-Tech to firma znana z produkcji i wykonania instalacji rekuperatorów powietrza i gruntowych wymienników ciepła (GWC). W ofercie firmy znajdują się rekuperatory Mistral: energooszczędne centrale z silnikami stałoprądowymi, centrale podwieszane, centrale Mistral GEO przystosowane do pracy z GWC, centrale basenowe, centrale z rozmrażaniem recyrkulacyjnym.

JAWAR (hala 3, st. 4)

JAWAR

Firma branży kominowej. Oferuje systemy kominowe stalowe i ceramiczne własnej produkcji. Jako jedyny zakład w Polsce produkuje trójniki wyciągane w zakresie ф100 ÷ ф 250, kolana gięte z blachy kwasoodpornej grubości 0,6 mm i średnicach ф 100 do ф 160 i jako jedyna w Europie produkujemy owalne wyczystki wyciągane.

KERONA NAGRZEWNICE Import-Export (hala 3, st. 14)

KERONA NAGRZEWNICE Import-Export

To marka nagrzewnic olejowych bez odprowadzania spalin, charakteryzujących się cichą pracą przy wysokiej wydajności, niespotykanym designem (modele Specjal Edition) i wyposażeniem dodatkowym jak termostat, wyświetlacz temperatury i błędu, podział mocy w serii Professional, wskaźnik ilości paliwa, manometr do regulacji ciśnienia powietrza. KERONA to nagrzewnice o bardzo trwałej konstrukcji i nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, mobline o dużych uchwytach transportowych i gumowanych kołach.

KLIMAWENT (hala 7, st. 3)

KLIMAWENT

Klimawent S.A. to producent nowoczesnych wentylatorów przemysłowych, urządzeń filtrowentylacyjnych, odsysaczy spalin samochodowych, kabin dla palaczy, odciągów stanowiskowych, w tym wyciągów spawalniczych.

KOMIN-FLEX (hala 3, st. 128)

KOMIN-FLEX

Producent systemów kominowych ze stali kwasoodpornej oraz elementów systemów wentylacyjnych. KOMIN-FLEX oferuje wkłady kominowe, kominy stalowe dwuścienne, systemy kominowe WSPS i SPS oraz kwasoodporne przewody giętkie o wymaganych certyfikatach i dopuszczeniach.

KOMINUS (hala 3, st. 43)

KOMINUS

KOMINUS to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, montażem i doradztwem w zakresie kompletnych systemów kominowych oraz instalacjami wentylacyjnymi, klimatyzacyjnymi i odciągami kuchennymi.

KONWEKTOR (hala 5, st. 106B)

KONWEKTOR

Konwektor to polska firma o ponad 50-letniej tradycji, specjalizująca się w produkcji wentylatorów dachowych, wentylatorów osiowych, wentylatorów promieniowych, wentylatorów kanałowych, osprzętu wentylacyjnego, nagrzewnic i wymienników, urządzeń grzewczo-wentylacyjnych.

NIBE-BIAWAR (hala 3A, st. 80)

NIBE-BIAWAR

Firma branży grzewczej oferująca pompy ciepła, kotły do budownictwa jednorodzinnego, ogrzewacze wody i węzły cieplne. Zajmuje się także projektowaniem, produkcja, sprzedażą, instalowaniem i obsługą gwarancyjną elektrycznych ogrzewaczy wody, wymienników ciepła, suszarek do rąk i włosów.

NIKOL (hala 4, st. 60)

NIKOL

Producent oszczędzających energię rekuperatorów (central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła), opartych na spiralnym wymienniku "powietrze-powietrze". Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, rekuperatory Nikol pozwalają na odzyskiwanie blisko 96% ciepła i w rezultacie zapewniają wysokie oszczędności energii.

PRO-VENT (hala 4, st. 71)

PRO-VENT

Pro-Vent specjalizuje się w produkcji central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperatorów) oraz płytowych wymienników gruntowych. W ofercie Pro-Vent znajduje się ponad 50 typów central rekuperacyjnych przeznaczonych do domów jednorodzinnych, a także do hal, biurowców, sklepów, pubów, basenów. Firma zaprojektowała specjalny układ GEO-SYSTEM polagający na połączeniu centrali wentylacyjnej Mistral z płytowym GWC, którego zastosowanie daje korzyści nie tylko w postaci wentylacji, a także oszczędności energii i znacząca poprawę mikroklimatu pomieszczeń.

UNIWERSAL (hala 5, st. 47)

UNIWERSAL

Znany producent bogatego typoszeregu wentylatorów oraz wywietrzników dachowych - urządzeń o wyjątkowym designie i właściwościach użytkowych. Głównym materiałem służącym do produkcji urządzeń Uniwersal jest laminat poliestrowo szklany - bardzo trwała żywica, odporna na działanie korozjotwórcze atmosfery i powietrza zanieczyszczonego, pozwalająca na użycie kolorystyki w pełnej palecie RAL, co pozwala na dostosowanie koloru urządzenia do barwy dachu, elewacji, czy np. kolorów logotypu. KONKURS UNIWERSAL NA BUDMA 2013

 

Dom Zeroenergetyczny Plus - GREEN POWER (hala 4, st. 57)

Organizatorem akcji „Dom Zeroenergetyczny Plus - GREEN POWER” na targach BUDMA 2013 jest Przewodnik Budowlany wraz z firmami partnerskimi, które będą udzielać informacji dotyczących zastosowanych w domu pasywnym technologii energooszczędnych, w tym w zakresie instalacji HVAC, takich jak nowatorskie rozwiązania wykorzystujące energię odnawialną (Samsung, Zehnder), instalacje grzewcze najnowszej generacji (Onninen), możliwości zastosowania glikolu w instalacjach z pompami ciepła i kolektorami słonecznymi (Boryszew).

 

BUDMA 2013

Zasady wstępu na targi BUDMA 2013:

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 odbędą się w dniach 29.01 – 01.02.2013 r.

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających:

29-31.01.2013:      09:00-17:00
01.02.2013:           09:00-16:00

Godziny otwarcia kas:

29-31.01.2013:      08:30-16:30
01.02.2013:           08:30-15:30

Czynne wejścia na teren targów:

    Wejście Wschodnie - ul. Głogowska
    Wejście Północne A – ul Roosvelta
    Wejście Północne - ul. Bukowska
    Wejście Zachodnie - ul. Śniadeckich
    Wejście Południowe – ul. Głogowska (naprzeciwko Dworca Zachodnia)

>>Ceny biletów

Bieżące informacje o targach można znaleźć na stronie internetowej www.budma.pl