PACi Elite: SCOP 5,3 i efektywna praca w zakresie temp. -20oC ÷ +46oC

Linia PACi Elite składa się z wewnętrznych jednostek ściennych, podstropowych, kasetonowych o wymiarach 60x60 cm i 90x90 cm oraz kanałowych o wysokim i średnim sprężu dyspozycyjnym, a także agregatów zewnętrznych o mocy nominalnej od 5 kW do 25 kW. Aby zwiększyć efektywność energetyczną, konstruktorzy Panasonic wprowadzili zmiany w budowie wentylatorów, ich silników, wymienników ciepła oraz sprężarek, które w nowych modelach są zasilane prądem stałym. W efekcie wszystkie urządzenia Panasonic z linii PACi Elite są zgodne z obowiązującą od 1 stycznia 2013 roku dyrektywą Energy related Products Directive, w skrócie zwaną dyrektywą ErP dotyczącą produktów zużywających energię.

Teraz zewnętrzny agregat o mocy 10 kW w zestawie z kanałową jednostką wewnętrzną serii PN osiąga wskaźnik sezonowej wydajności w trybie grzania (SCOP) na poziomie 5,3 i posiada klasę energetyczną A+++. Dodatkowo agregaty gwarantują wydajne chłodzenie w temperaturach od -15oC do 46oC, natomiast w trybie grzania są w stanie pracować nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej do -20oC.

Urządzenia z linii PACi Elite można stosować zarówno w nowych, jak i istniejących w budynku układach grzewczych i chłodzących. Mogą zostać również zintegrowane z różnymi systemami – od central wentylacyjno-klimatyzacyjnych aż po kurtyny powietrzne. Ponadto nowe agregaty gwarantują pełną kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami linii ECOi. Kompaktowe rozmiary jednostek zewnętrznych powodują, że nie zajmują dużej powierzchni, co umożliwia łatwą i bardziej elastyczną instalację.

PACi Elite


„Seria PACi Elite powstała z myślą o mniejszych budynkach komercyjnych, w których koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzacją pochłaniają znaczną część budżetu przeznaczonego na ich utrzymanie. Urządzenia, dzięki stosunkowo niewielkiemu zużyciu energii elektrycznej i związanym z tym niższym kosztom eksploatacji, pozwolą na uzyskanie oszczędności finansowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu termicznego dla użytkowników.” – mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Jednostki z linii PACi Elite są już dostępne w Polsce u autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic.

 

Źródło: United PR