Roland Kasper (45 l.) związany jest z Systemair od 2007 roku. Od 2011 roku zasiada w zarządzie i pełni funkcję dyrektora marketingu, jest też członkiem zarządu w oddziałach firmy.

- Ogromnie cieszę się z powołania Rolanda Kaspera na stanowisko dyrektora zarządzającego w Systemair. Roland ma duże doświadczenie w branży wentylacyjnej i zna doskonale zarówno rynek, jak i naszą firmę. Wraz z pozostałym członkami zarządu jesteśmy przekonani, że Roland jest właściwą osobą do objęcia obowiązków dyrektora zarządzającego Systemair - mówi Gerald Engström, obecny dyrektor zarządzający i prezes grupy.

Roland Kasper jest absolwentem Szkoły Wyższej w Giessen-Friedberg (Niemcy), Wydziału Energii i Technologii Grzewczych. Zanim rozpoczął karierę w Systemair, pracował we FläktWoods Group oraz ABB Ventilation Products.

 - Jestem szczęśliwy i dumny, a jednocześnie onieśmielony zadaniem przejęcia sterów od Geralda Engströma. Systemair to wiodąca firma w branży. Będziemy kontynuuować strategię rozwoju międzynarodowego, przez ciągłe doskonalenie produktów efektywnych energetycznie, przemyślany marketing przez nasze oddziały handlowe w 45 krajach oraz przejęcia - mówi Roland Kasper.

Gerald Engström deklaruje dalszy aktywny udział w działaniach firmy w zakresie przejęć i relacji inwestorskich.

Źródło, fot. Systemair