Niewątpliwie Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem nie tyle dla samej branży, co dla firm dostarczających rozwiązania dla niej. Na nasze pytania dotyczące tegorocznego debiutu firmy WIKA Polska na tej imprezie odpowiedział Dariusz Wardyński, Menadżer Produktu i Segmentu Rynku w Dziale Zarządzania Produktami w firmie.

 

HVACR.pl: WIKA Polska - w różnych formach własności - istnieje już 100 lat. Proszę krótko przedstawić obecny zakres działalności firmy.

Dariusz Wardyński: W zasadzie już 101 lat. Za początek uznaje się rok 1916, w którym to ruszyła produkcja manometrów oraz termometrów w Kujawskiej Fabryce Manometrów założonej przez Pana Ignacego Ciechurskiego. Przełomowym rokiem był rok 2000, kiedy to KFM weszło w struktury światowego lidera w zakresie pomiarów ciśnienia, temperatury, poziomu oraz przepływu, jakim jest grupa WIKA, z siedzibą główną w Niemczech. WIKA posiada zasięg globalny, a w wyspecjalizowanych fabrykach grupy produkowane są urządzenia mechaniczne, elektroniczne oraz mechatroniczne pozwalające mierzyć wyżej wymienione stany fizyczne oraz sterować procesami. Urządzenia dostarczamy do bardzo różnych gałęzi przemysłu np. ciepłowniczego, energetycznego, spożywczego, farmaceutycznego i oczywiście do sektora VAC. Współpracujemy także bezpośrednio z klientami OEM i wspólnie opracowujemy nowe produkty. Szacujemy, że obecnie na całym świecie używa się około 600 milionów różnych urządzeń marki WIKA.

HVACR.pl: Debiutują Państwo w tym roku na Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja. Jakie miejsce zajmuje ta impreza wśród pozostałych targów, na których się Państwo wystawiają?

D.W.: Zgadza się, na Forum będziemy prezentować się pierwszy raz, jednak nie jest to pierwsza tego typu impreza w kraju na której będziemy obecni. Wspomnę, że w 2016 roku WIKA była jednym z głównych organizatorów międzynarodowej imprezy EUROVENT SUMMIT 2016, która odbyła się w Krakowie. Jako grupa WIKA jesteśmy obecnie na bardzo wielu imprezach organizowanych na całym świecie. W tym roku mamy już za sobą min. wydarzenie w Stuttgarcie Expo-Lounges 2017, dotyczące procesów farmaceutycznych i pomieszczeń wysokiej klasy czystości, czy madryckie C&R – klimatyzacja i chłodnictwo. Przed nami jeszcze np. targi Hannover Messe czy SPS ipc drives we Włoszech. W kraju do tej pory, głównie prezentowaliśmy się na warszawskich targach AUTOMATICON czy ENERGETAB w Bielsko-Białej.

HVACR.pl: Jakie główne cele stawiają Państwo przed sobą w związku z udziałem w Forum/Salonie?

D.W.: Naszym głównym celem jest zaprezentowanie szerokiego portfolio urządzeń dla sektora wentylacji i klimatyzacji. Chcemy także pozyskać nowych partnerów w biznesie.

HVACR.pl: Jakie rozwiązania/produkty chcą Państwo przede wszystkim wypromować za pomocą Forum?

D.W.: Będziemy promować całą rodzinę produktów air2Guide. Jest to specjalnie wyselekcjonowana grupa produktów przeznaczonych dla sektora wentylacji i klimatyzacji. Została ona stworzona w oparciu o podejście segmentowe, jakie funkcjonuje w naszej organizacji. Podejście to charakteryzuje się obecnością w naszej strukturze Menadżerów Segmentu, którzy będąc blisko spraw danego sektora, tworzą kompleksowe portfolio urządzeń dla danej branży. Naszą aspiracją jest kompleksowe zaopatrywanie klientów w urządzenia pomiarowe, dlatego też portfolio stale się poszerza. W rodzinie air2Guide będziemy promować mechaniczne i elektroniczne urządzenia mierzące ciśnienie, temperaturę, prędkość i jakość powietrza oraz sterujące procesami mając na wejściu wartość mierzonego parametru.

HVACR.pl: Do kogo chcą Państwo przede wszystkim dotrzeć ze swoją ofertą? Co ciekawego znajdzie ta grupa na Państwa stoisku?

D.W.: Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Współpracujemy zarówno z dystrybutorami urządzeń, jak i klientami typu OEM. Zapraszamy każdego do odwiedzanie naszego stoiska gdyż wiemy, że tego typu imprezy są najlepszą okazją do wymiany doświadczeń oraz do poszerzenia własnej wiedzy. Na stoisku zaprezentowane zostaną urządzenia pomiarowe dedykowane dla sektora VAC.

HVACR.pl: Proszę w jednym zdaniu zachęcić gości Forum Wentylacja do wizyty na Państwa stoisku. :-)

D.W.: Jak już wspomniałem, osobiste spotkania są najlepszą szansą do poszerzenia własnej wiedzy, także zapraszam Państwa do dyskusji, a być może będzie to początek nowej dużej sprawy.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia 7-8 marca na Forum!