Pachnący pomysł
Okap nad kuchenną wyspą jak designerska lampa: Aura 4.0 Ambient przyciąga wzrok swoim niezwykłym designem. Jest przymocowana do sufitu za pomocą czterech cienkich drucianych przewodów, które również zasilają okap. Kiedy Aura zostaje aktywowana, rozszerza skrzydła i eksponuje oświetloną powierzchnię.Klienci mogą wybierać spośród indywidualnych odcieni kolorów, aby stworzyć idealną atmosferę oświetleniową, szczególnie w otwartych koncepcjach mieszkalnych. Aura 4.0 Ambient jest jednak czymś więcej niż tylko miłym obrazkiem dla oka. 

Wszystko w jednym produkcie
„W naszym asortymencie Aura 4.0 Ambient łączy w sobie niezwykle efektowny design z innowacjami technicznymi” - mówi Mareike Kanowski, menedżer produktu ds. okapów recyrkulacyjnych firmy Miele, wiodącego na świecie dostawcy wysokiej jakości sprzętu AGD. W naszej specjalistycznej fabryce w Arnsbergu ten produkt łączy w sobie wiele innowacji - z których część została już opatentowana”. Co jednak sprawia, że ​​jest to tak wyjątkowy produkt na rynku?

 


Od okrągłego do owalnego: po włączeniu, skrzydła korpusu okapu (Hood in Motion)

otwierają się i automatycznie zwiększają powierzchnię ssania. (Fot. Miele)

Dzięki MyAmbientLight Aura 4.0 Ambient zapewnia atmosferę oświetlenia, która zapewnia dobre samopoczucie i relaks. Kolor i jasność można wybrać indywidualnie i wygodnie za pomocą aplikacji Miele@ mobile.

Pachnące powietrze
Pożegnaj się z nieprzyjemnymi zapachami kuchennymi i przywitaj się z eleganckimi zapachami - Aura 4.0 nie tylko pochłania zapachy kuchenne, ale także uwalnia subtelne aromaty w powietrzu, po zakończeniu gotowania. Żaden inny okap tego nie potrafi! Dzięki funkcji AmbientFragrance klienci mogą wybierać spośród trzech różnych aromatów - stworzonych przez perfumiarzy z Prowansji. Osiowy kompaktowy wentylator firmy ebm-papst rozprowadza zapachy z kapsułek do otoczenia.

Technologia FreshplexTM neutralizuje również niepożądane zapachy kuchenne. Zawartość kapsułek zapewnia wspaniałe zapachy nawet do 150 godzin. Podobnie jak w przypadku każdej innej funkcji okapu, czasy i interwały można indywidualnie regulować za pomocą inteligentnej technologii aplikacji Miele@ mobile.

Aromaty SummerGarden, FrenchBakery lub MintyFields gwarantują zmysłowe doznania zapachowe (AmbientFragrance). Flakon zapachowy jest wkładany do okapu od góry. Czasy i interwały uwalniania zapachu można ustawić indywidualnie. 

Wspaniałe poczucie doskonałego otoczenia

HumidityBalance zapewnia, że ​​wilgoć powstająca podczas gotowania jest pochłaniana przez specjalny filtr i uwalniana w optymalnym czasie. 

Aura 4.0 zapewnia nie tylko przyjemną atmosferę w pomieszczeniu, jeśli chodzi o zapach, ale także niezawodnie pochłania wilgoć, a także tłuszcz i zapachy. „Funkcja osuszania HumidityBalance to nasza najważniejsza innowacja z technicznego punktu widzenia. Obecnie na rynku nie ma systemu, który byłby porównywalny pod względem okapów recyrkulacyjnych ”- mówi Mareike Kanowski. To genialny pomysł: specjalny filtr pochłania wilgotne powietrze. Następnie inteligentny czujnik mierzy temperaturę i wilgotność powietrza i określa idealny czas na uwolnienie wilgoci z powrotem do pomieszczenia - krok po kroku, aby otaczające powietrze mogło ją ponownie wchłonąć. W tym za pomocą wentylatora.

W tym celu czujnik aktywuje w odpowiednich odstępach kolejny produkt firmy ebm-papst: wentylator promieniowy o łopatkach wygiętych do tyłu. „Ebm-papst jest naszym wysoko cenionym partnerem od ponad 25 lat” - mówi Mareike Kanowski. „Dlatego zdecydowaliśmy się zastosować wentylatory z gamy produktów ebm-papst w naszym najbardziej innowacyjnym okapie recyrkulacyjnym w segmencie premium”. Wentylator odśrodkowy zapewnia wystarczająco wysoką wydajność powietrza przy bardzo cichym poziomie hałasu i niskim zużyciu energii. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o Aurę 4.0 Ambient, ponieważ okap wyspowy znajduje się w otwartym środowisku domowym. Kompletna koncepcja pod względem wyglądu i technologii, która wywarła prawdziwy wpływ na IFA 2019 - i miała również słodki zapach sukcesu!

Zapraszamy na filmową prezentację produktu: