Zwycięzcy zostali uhonorowani w Karlsruhe 22 czerwca 2017 r. Nagrodę w imieniu firmy ebm-papst przyjąła David Kehler, szef działu sprzedaży ebm-papst w Niemczech, mówiąc: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej nagrody. Zaufanie, to nie przypadek. Zaufanie zdobywa sie dzięki ciężkiej pracy, a dla nas oznacza to również zobowiązanie do zapewnienia naszym klientom jak najlepszej jakości produktów i usług. 

 

Specjalny proces głosowania

W procesie oceny przyjęto, że ​​producenci zostali wykluczeni z głosowania, nad czym czuwali sędziowie. Głosować mogli tylko klienci, producenci sprzętu, konsultanci ds. energii, projektanci i operatorzy. 536 sędziów dostarczyło 25 600 ocen w 14 kategoriach produktów.

O Trust Award

Głosowanie oparte jest na ocenach produktów, systemów lub wzornictwie, nie zaś na satysfakcji klientów. Nagroda Trust Award jest odpowiedzią na pytania dotyczących jakości porady lub usługi oraz rekomendacji. Rekomendacje oznaczają zaufanie do firm, ich produktów i pracowników. Nagrodę przyznaje cci Dialog GmbH - dostawca specjalistycznych usług informacyjnych w Karlsruhe.