Przez dwa dni (27-28.02) trwania targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2018, zwiedzający głosowali na wybrany przez siebie produkt w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja.

W konkursie na Najciekawszy Produkt 2018 głosami zwiedzajacych targi w kategorii wentylacja zwyciężyło urządzenie wentylacyjno-chłodzące OXYCOM InterCooll zgłoszone przez firmę IGLOTECHNIK natomiast w kategorii klimatyzacja numerem 1 został klimakonwektor zintegrowany z rekuperatorem DOUBLE - zgłoszony przez firmę ALEXA DYSTRYBUCJA.

 

Do czego służy IntrCooll?

IntrCooll zaprojektowano do chłodzenia i wentylacji powierzchni wielkogabarytowych takich jak duże budynki przemysłowe i hale produkcyjne. Trudno o znalezienie porównywalnego w funkcjach urządzenia, choć IntrCool może być poważną konkurencją dla klimatyzacji.


Jak działa IntrCooll?

Chłodzi powietrze zewnętrzne, pobierając energię cieplną wymaganą do odparowania wody ze strumienia powietrza. Wymienniki ciepła obniżają temperaturę powietrza bez zwiększania wilgotności, a powietrze opuszczające wymiennik ciepła ma niższą temperaturę suchego termometru i termometru mokrego niż temperatura otoczenia.


Z ekologią na tak.

Chociaż IntrCooll opiera się na naturalnej zasadzie parowania wody, nie jest zwykłą chłodnicą wyparną. Oxycom przenosi technologię na nowy poziom dzięki dwustopniowemu chłodzeniu wyparnemu. Powietrze zewnętrzne przepływa wzdłuż aluminiowych łopatek w module wyparnym OXYVAP®, natomiast recyrkulowana zimna woda jest rozprowadzana z wymiennika ciepła do górnej sekcji środka wyparnego za pomocą pompy recyrkulacyjnej. Z powodu niższej wchodzącej temperatury suchego termometru oraz mokrego termometru, środek wyparny chłodzi powietrze poniżej pierwotnej temperatury otoczenia.
System wykorzystuje tylko świeże powietrze z zewnątrz. Tradycyjne systemy chłodzenia pompują powietrze z minimalnym dopływem świeżego powietrza, aby zmniejszyć zużycie energii. Powietrze zewnętrzne przed wprowadzeniem na wymienniki ciepła jest poddawane filtracji. W porównaniu z konwencjonalnym systemem chłodzenia, IntrCool zużywa około 80 procent mniej energii.

IntrCooll w pigułce

Pozwala zredukować zużycie energii i koszty użytkowania w zestawieniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami do 80 procent.
Zapewnia chłodzenie i wentylację w pomieszczeniach komercyjnych i przemysłowych, wykorzystując naturalną metodę chłodzenia (bezpośrednie chłodzeniem wyparne).

> Chłodne i świeże powietrze przez cały czas

> Najlepsza wydajność w klasie

> Niezwykle energooszczędne

> Niskie zużycie wody

> Najniższe koszty eksploatacji

> Dobra praca cicha

Doskonała kontrola higieny

> Nie szczytowe zapotrzebowanie na moc


Dane techniczne:
Moc znamionowa: 1360 W
Wydajność: 116 %
Znamionowy przepływ powietrza: 6500 m3/h przy 80 Pa ESP
EER: do 40
Wymiary: 1338 X 1338 X 1005 mm
Masa (pusty układ): 185 kg
Masa (pełen układ): 250 kg
Wydajność chłodu: do 57 kW

Karta produktu: POBIERZ pdf oraz DTR (english)


Producent: OXYCOM (Holandia)


Dystrybutor: IGLOTECHNIK (Polska)

 

W konkursie na Najciekawszy Produkt 2018 rywalizowały: SPRAWDŹ TUTAJ

Zdjęcia z targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2018 szukaj na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/HVACRpl/photos/?tab=album&album_id=1631020636992212