Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów i walce z nieuczciwą konkurencją. Obecnie ośrodek certyfikuje aż 36 różnych kategorii produktowych. Na centralach wentylacyjnych i klimatyzatorach logo Eurovent jest już na polskim rynku standardem.

W przypadku stalowych systemów wentylacyjnych żaden producent nie był dotychczas w stanie spełnić wymagań audytorów - nam się to udało!

Badania niezależnych ośrodków badawczych i ustalenia audytorów Eurovent jednoznacznie potwierdziły, że systemy wentylacyjne marki Lindab są zgodne z deklarowaną przez nas specyfikacją i spełniają najwyższe normy jakości.

W trakcie procesu certyfikacyjnego zespół Eurovent losowo, z zachowaniem metodologii badawczej wybrał reprezentatywne elementy z naszej oferty i przetestował je zarówno w laboratorium jak i na naszej hali produkcyjnej. Właściwości systemu testowane zgodnie z odpowiednimi normami to między innymi:

- klasa szczelności,
- limity na pozytywne i negatywne ciśnienie,
- tolerancja wymiarów.


Szczegółowo przeanalizowane zostały również wszystkie procesy wewnętrzne, od przyjęcia i kontroli jakości surowców, poprzez obrabianie materiałów, oprogramowanie maszyn, a także zgodność danych technicznych w dokumentacji udostępnianej naszym klientom.

Certyfikat Eurovent to nie tylko prestiż - dokument ma wysoką wartość dla osób zaangażowanych w inwestycję.

Gwarancja wymiarów i szczelności pozwala projektantowi uwzględnić w projektach mniejsze tolerancje i zapewnić, że każdy element będzie idealnie pasował do założeń.
Potwierdzona zgodność z normami i standaryzacja ułatwia wiarygodne porównywanie różnych elementów i wzmacnia uczciwą konkurencję.
Zasada certyfikacji Eurovent obejmuje całą linię produktową (np. kompletny system Centrum Klima), więc każdy z elementów musi spełniać wymagania.
Certyfikowane przez Eurovent produkty przyczyniają się do ograniczenia zużycia energii. W przypadku systemu wentylacji dzieje się to głównie poprzez wysoką szczelność, która pozwala ograniczyć zużycie energii przez wentylatory.
Wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko inwestycyjne i ryzyko problemów na placu budowy.


Certyfikat Eurovent jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, a także potwierdzeniem, że systemy wentylacyjne Lindab będą pracowały zgodnie z europejskimi standardami i deklaracjami - czyli z najwyższą dostępną na rynku szczelnością, trwałością.