Wszechstronny system o dużej mocy

• Zewnętrzna jednostka pompy ciepła Logatherm WLW286 A/AR dostępna w trzech wielkościach mocy: 17, 22 i 38 kW
• Solidna konstrukcja przyczynia się do cichej pracy urządzenia
• Wariant o mocy 38 kW oferuje również funkcję chłodzenia

Buderus tworząc swoje produkty ma na uwadze nie tylko komfort użytkowania, ale również ochronę klimatu. Nowa pompa ciepła typu powietrze-woda Logatherm WLW286 A/AR osiąga równowagę pomiędzy wysokim komfortem a przyjazną dla klimatu efektywnością. W ten sposób Buderus jako ekspert systemowy rozszerza swoje portfolio produktów w zakresie odnawialnych źródeł energii .

Wszechstronne zastosowanie
Dzięki różnym wielkościom mocy pompę Logatherm WLW286 można dopasować do typu budynku. Urządzenie jest elastycznym rozwiązaniem systemowym dla większych domów jednorodzinnych, dla bloków mieszkalnych, budynków handlowych lub biurowych – zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji. Sterowanie odbywa się za pomocą kompaktowego systemu regulacji Logamatic WPM100. Jest on instalowany w pomieszczeniu technicznym, a za pomocą zintegrowanego 4-calowego ekranu dotykowego można szybko i łatwo ustawić parametry.

Możliwość rozbudowy dostosowanej do indywidualnych potrzeb
Dzięki elastyczności hydraulicznej Logatherm WLW286 A/AR można indywidualnie rozbudować o poszczególne komponenty systemu. Opcjonalnie z systemem można również połączyć wieżę hydrauliczną Logalux TP300, dopasowaną do pompy ciepła WLW286-17/22 A. Największa korzyść: wszystkie niezbędne elementy są już wstępnie zainstalowane (zbiornik buforowy 300 litrów, 2 pompy obiegowe, rozdzielacz bezciśnieniowy, dogrzewacz elektryczny). Za pomocą zasobnika buforowego Logalux PW o pojemności do 1000 litrów oraz zasobnika ciepłej wody użytkowej Logalux SH o pojemności do 700 litrów można uzupełnić system grzewczy o kolejne, dostosowane do indywidualnych potrzeb komponenty systemowe, które znacznie podnoszą komfort korzystania z ciepłej wody.

System kaskadowy – większa wydajność i elastyczność
Większe projekty budowlane wymagają mocy większej niż 38 kW. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się Logatherm WLW286 A/AR. Standardowo można zestawić 2, 3 lub 4 urządzenia w kaskadzie i zarządzać nimi za pomocą systemu regulacji Logamatic WPM100K.

Tyle energii, ile potrzeba i w najbardziej komfortowy sposób. To jedna z najsilniejszych cech pompy ciepła Logatherm WLW286 A/AR. Dzięki dwustopniowej technologii pompa ta jest wyjątkowo energooszczędna i w każdej chwili dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło.