W oświadczeniu Białego Domu prezydent Biden powiedział: „Stany Zjednoczone mają wystarczającą władzę krajową, aby realizować zobowiązania wynikające z poprawki z Kigali, w tym poprzez amerykańską ustawę o innowacji i produkcji z 2020 r. („Ustawa AIM”) i czystą Ustawa o lotnictwie. Ostatnie przepisy Agencji Ochrony Środowiska wynikające z ustawy AIM ustanawiają krajowy system alokacji HFC i inne przepisy, które umożliwiłyby Stanom Zjednoczonym rozpoczęcie wdrażania przepisów poprawki z Kigali”.

Ratyfikowana już przez 129 krajów poprawka z Kigali do Protokołu Montrealskiego zobowiązuje kraje do ograniczenia produkcji i zużycia HFC o ponad 80% w ciągu najbliższych 30 lat.

„Polecam, aby Senat pozytywnie rozpatrzył poprawkę z Kigali oraz udzielił jej rady i zgody na jej ratyfikację w najwcześniejszym terminie” – mówi Biden.

Oświadczenie Białego Domu wskazuje, że poprawka z Kigali ma silne poparcie ze strony amerykańskich przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych. Twierdzi, że ratyfikacja przez Stany Zjednoczone „przyspieszyłaby jej interesy w pozostaniu liderem w rozwoju i wdrażaniu alternatyw HFC”, zapewniłaby dostęp do „szybko rosnących” zagranicznych rynków chłodniczych i chłodniczych oraz stymulowałaby inwestycje, eksport i wzrost zatrudnienia w USA.

„Ratyfikacja zapewni również, że Stany Zjednoczone będą nadal miały pełny głos w reprezentowaniu interesów gospodarczych i środowiskowych USA w miarę postępu wdrażania poprawki z Kigali w nadchodzących latach”, mówi.