Nowa fabryka w Panattoni Park Szczecin ma się rozpocząć działalność w maju 2017 roku z produkcją skoncentrowaną na CompSuper XS i S. Inwestycja ma związek z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty firmy, głównie na rynku europejskim i umożliwi produkcję na poziomie ok. 600-800 agregatów chłodniczych rocznie. Pełne możliwości produkcyjne polskiego oddziału zostaną osiągnięte w ciągu dwóch-trzech lat. Zakład zajmie powierzchnię 3,2 tys. m2.

Zatrudnienie znajdzie tu ok. 50 osób. Pracownicy zostaną przeszkoleni w głównej fabryce firmy w Aarhus w Danii. Tym samym zakład w Polsce będzie drugim oddział produkcyjny firmy w Europie.

Założona w 2006, Advansor stała się jednym z wiodących producentów OEM systemów CO2 dla ogrzewania i chłodzenia w supermarketach, magazynach, elektrowniach, przetwórstwie spożywczym, przemyśle chemicznym, jak i klimatyzacji komercyjnej. Firma zrealizowała ok. 2,6 tys. instalacji w ponad 30 krajach, co stawia ją w roli lidera na rynku systemów chłodniczych CO2 w supermarketach. W 2011 roku Advansor został przejęty przez amerykański holding HillPhoenix - lidera w dziedzinie urządzeń chłodniczych dla supermarketów na rynku północnoamerykańskim.


Fot. Panattoni Park Szczecin