Na całym świecie trwa trend wymiany systemów chłodzenia na bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania oparte na naturalnych czynnikach chłodniczych.

Założona w 2006 roku duńska firma Advansor stała się jednym z wiodących producentów systemów CO2 do ogrzewania i chłodzenia w supermarketach, magazynach chłodniczych i mroźniczych, elektrowniach, przemyśle spożywczym, przemyśle chemicznym oraz komercyjnych urządzeniach klimatyzacyjnych. 

Ciągły popyt na systemy CO2 spowodował, że obecna siedziba w Bautavej w Aarhus w Danii stała się zbyt mała. Postanowiono wybudować nową siedzibę i zakłady produkcyjne z możliwością ciągłego rozwoju. Nowa siedziba główna i hala produkcyjna, w skład której wchodzą biura, laboratorium i dział badawczo-rozwojowy, zapewnią przestrzeń do dalszego rozwoju. Firmapodwoi swoje moce produkcyjne na 10 000 metrów kwadratowych. Nowa siedziba Advansor będzie mieściła się przy Rosbjergvej 7 w Brabrand, pomiędzy dwoma autostradami, tylko 45 minut jazdy samochodem do i z lotniska w Århus i Billund. Rozpoczęły się prace ziemne, a budowa zostanie zakończona do końca 2019 r.

- Odkrywamy, że Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ są częścią odpowiedzi na pytanie, dlaczego Advansor odnosi tak wielkie sukcesy - odmieniamy klimat. Wpływ czynników szkodliwych dla środowiska na środowisko jest ogromny. Z CO2 jako naturalnym czynnikiem chłodniczym, pomagamy zmniejszyć wpływ na klimat - mówi dyrektor generalny Advansor, Kristian Breitenbauch.

Advansor odnotowała wzrost o ponad 30% w 2018 roku, osiągając obroty sięgające prawie 70 milionów euro. Advansor wybudował fabrykę w Polsce w 2017 roku, aby sprostać popytowi (informowaliśmy o tym TUTAJ). Obroty firmy wzrosły od 0 do niemal 70 milionów euro w ciągu 12 lat. Tylko w ubiegłym roku Advansor zatrudnił 74 nowych pracowników, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na systemy chłodnicze CO2 dla supermarketów i przedsiębiorstw przemysłowych.

 

O Advansor
Advansor produkuje zrównoważone systemy chłodzenia. Technologia Advansor opiera się na CO2, który jest naturalnym czynnikiem chłodniczym, który nie wpływa na warstwę ozonową ani nie przyczynia się do globalnego ocieplenia. Od 2011 roku firma jest częścią amerykańskiego giganta przemysłowego Dover Corporation, ale ma siedzibę w duńkim Aarhus, gdzie odbywa się większość produkcji w około 200-osobowym zakładzie produkcyjnym.

Źródło: informacja prasowa Advansor