Regulator zmiennego przepływu objętościowego powietrza jest elementem regulacyjnym działającym niezależnie od ciśnienia w kanale. Może być stosowany dla kanałów wentylacyjnych zarówno nawiewnych jak i wywiewnych w pozycji zarówno pionowej jak i poziomej.

Urządzenie w zakresie ciśnień od 30 do 1000 Pa reguluje ilość przepływającego powietrza z zachowaniem deklarowanej dokładności regulacji. W konsekwencji regulator staje się niezbędnym elementem stałego balansowania instalacji poprzez zapewnienie stałego przepływu objętościowego powietrza. Dzięki wyposażeniu w precyzyjną zwężkę pomiarową pozwala na osiągnięcie przepływów powietrza już od 0,45 m/s.

Regulator RVL jest przeznaczony przede wszystkim dla obiektów, w których największe znaczenie ma regulacja przepływu objętościowego o niskiej prędkości przepływu, co wymusza niejednokrotnie wymaganie utrzymania niskiego poziomu szumu przepływu lub ciśnienia akustycznego emitowanego do otoczenia np. w szpitalach, na salach operacyjnych, w sali koncertowej. Dzięki wyposażeniu w element spiętrzający, oparty o zwężkę Venturiego, urządzenie umożliwia precyzyjną regulacje objętościowego przepływu powietrza już od 0,45 m/s.

Regulator jest dostępny z siłownikami kompaktowymi / standardowymi (150 s). Zgodnie z norma PNEN1751 ma klasę szczelności C3.

Do pobrania: karta katalogowa RVL-R

Trwa plebiscyt na nawę nowego regulatora SMAY. Propozycje to LORD, RAFAEL, FLLOW, LOVE AIR, LORES. Głosować można TUTAJ

Regulator Samy został zgłoszony do konkursu Najciekawszy Produkt 2019. RVL-R będzie można zobaczyć na stoisku nr 156 firmy Smay podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 5-6 marca 2019 w Warszawie. Głosy na produkty zgłoszone do konkursu oddają odwiedzający targi i seminaria. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się drugiego dnia Forum.