Organizator, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, przedstawi jedyne na rynku, własne kompleksowe podsumowanie trendów z ostatniego roku na rynku urządzeń grzewczych, wraz z wynikami badań internetowych przygotowywanym.

PROSUMENT bez tajemnic
Jednym z tematów  będzie program wsparcia dla energetyki prosumenckiej PROSUMENT, przygotowywany przez NFOŚiGW. Zagadnienie omówi jedna z osób przygotowujących założenia tego programu. Wokół tego programu wsparcia dla pomp ciepła, który może być pierwszym w historii na skalę ogólnopolską, narosły już niemal legendy. Warto więc skonfrontować swoją opinię z najnowszymi informacjami pochodzącymi bezpośrednio ze źródła.

Instalacja kotłów gazowych po 2015 roku
Innym zagadnieniem, którego konsekwencje wydają się niedoceniane przez przedstawicieli branży, jest kwestia wdrażania rozporządzeń KE LOT 1 i LOT 2, dotyczących instalacji kotłów gazowych po 2015 roku i wynikających z tego ograniczeń. Temat zostanie przedstawiony przez gościa z zagranicy, który osobiście uczestniczył we wszystkich konsultacjach tych rozporządzeń w Brukseli.

Rozwój rynku
Ważnym tematem rozwój rynku urządzeń grzewczych – zarówno świadomości, jak i konkretnych rozwiązań. Jeden z prelegentów przybliży konkretny przykład walki o czyste powietrze dla mieszkańców Krakowa, który zmaga się z zanieczyszczeniami pochodzącymi z przestarzałych instalacji grzewczych.

Program spotkania uzupełniają tematy regulacji prawnych, dotyczących bezpośrednio rozproszonych instalacji grzewczych, z którymi inwestorzy i instalatorzy zetknęli się w ciągu ostatnich dwóch lat.

W tym roku, oprócz MTP, partnerem merytorycznym i współorganizatorem Konferencji jest Izba Gospodarcza Gazownictwa. Do bezpłatnego udziału (rejestracja) zapraszają serdecznie Janusz Starościk (Prezes Zarządu SPIUG, na zdjęciu) oraz Andrzej Schoeneich (Dyrektor IGG).

Zobacz szczegółowy program

źródło, foto: SPIUG