Gama wysokowydajnych klimatyzatorów pracujących na czynniku chłodniczym R32 Seiya oparta jest na pionierskich rozwiązaniach Toshiba, w tym sprężarce dwuobrotowej z napędem inwerterowym, przeprojektowanemu wymiennikowi ciepła i nowemu wirnikowi wentylatora, dzięki czemu nowe jednostki mogą osiągnąć EER A++ w trybie chłodzenia w całym zakresie.

Jednostki wewnętrzne Seiya charakteryzują się niskim profilem, dyskretnymi zaokrągleniami, błyszczącą powierzchnią i eleganckim podświetleniem LED.

Urządzenia SEIYA mają funkcję „cichej pracy”, która obniża poziom hałasu jednostki zewnętrznej o połowę, a także redukującej dźwięk z jednostki wewnętrznej do 19dB(A), co umożliwia spokojny sen, jednocześnie ciesząc się komfortowym klimatem w pomieszczeniu.

Specjalna aplikacja umożliwia sterowanie systemem za pomocą smartfona lub innego urządzenia cyfrowego, umożliwiając użytkownikom wstępne chłodzenie lub ogrzanie domu zdalnie przed ich powrotem.

Seiya może się pochwalić SEERem do 6,3 i SCOP 4,0. Jest dostępny w siedmiu rozmiarach, o pojemnościach od 1,5 do 6,5 kW (chłodzenie) 2,0 do 7,0 kW (ogrzewanie). 

- Stosunek wydajności do ceny sprawia, że ​​Seiya jest wyjątkowym i opłacalnym rozwiązaniem do zastosowań domowych i niewielkich komercyjnych, wymagających wyższego poziomu komfortu i cichej pracy - powiedział Neil Hitching, dyrektor sprzedaży Toshiba. - Ponieważ rośnie zapotrzebowanie na klimatyzację w tym sektorze, uważamy, że będzie on bardzo atrakcyjny dla właścicieli domów i małych firm, takich jak restauracje, sklepy, gabinety dentystyczne, biura pracowników domowych oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Seiya jest wyposażona w Toshiba Magic Coil, która zapobiega przywieraniu wody i kurzu do powierzchni wymiennika ciepła. Ponadto, gdy urządzenie jest wyłączone, wentylator kontynuuje pracę, utrzymując wymiennik w czystości i zapobiegając rozwojowi pleśni jednocześnie utrzymując wysoką efektywność energetyczną klimatyzacji.

Więcej o Seiya Toshiba tutaj

Wydajność chłodnicza: 1,5 ÷ 6,5 kW
Wydajność grzewcza: 2,0 ÷ 7,0 kW
Przepływ powietrza w trybie chłodzenia (m3/h): 510 - 750
Przepływ powietrza w trybie grzania (m3/h): 522 - 768
Ciśnienie akustyczne w trybie chłodzenia [w/n]: od 37/22 dB(A)
Ciśnienie akustyczne w trybie grzania [w/n] : od 37/22 dB(A)
Wymiary (wys x szer x głęb): 293 x 798 x 230 [mm]
Masa (kg): 9 - 10

 

 

Źródło: www.toshiba-aircon.co.uk