Tecumseh: ewolucja nie rewolucja

Globalne ocieplenie zmusza nas do ograniczenia ilości produkowanych i używanych przez nas pierwotnych czynników chłodniczych. Rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych ma na celu ograniczenie stosowania czynników chłodniczych o wysokim GWP. Producenci muszą stawić czoła wyzwaniom wynikającym z rozporządzenia. Wymaga to opracowania produktów w celu spełnienia nie tylko celów w zakresie GWP, ale także surowych ograniczeń dotyczących ekoprojektu.

Tecumseh nie stosuje kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Wprowadza na rynek SILENSYS® Advanced zoptymalizowany pod kątem „lekko łatwopalnych” czynników chłodniczych A2L R455A, R454C i R1234yf.

- Po ponad dwóch latach projektowania i testowania z dumą wprowadzamy SILENSYS® Advanced. R455A i R454C są odpowiedzią na użycie R404A, podczas gdy R134a zostanie zastąpiony przez R1234yf. Zaufaj Tecumseh, aby zapewnić bezpieczne, niezawodne i wydajne produkty - mówi Quentin d'Aboville, dyrektor marketingu Tecumseh Europe.

Seria agregatów skraplających SILENSYS firmy Tecumseh jest znana z niskiego poziomu hałasu, a wprowadzenie SILENSYS® Advanced opiera się na tej podstawie. SILENSYS® Advanced został zaprojektowany z dwoma komorami, aby osiągnąć zgodność z wymagającymi normami, w tym EN378 i ISO5149 ze względu na „lekko łatwopalny” charakter czynników chłodniczych A2L. Dwie komory zapewniają niezbędne oddzielenie elementów elektrycznych od elementów chłodniczych, podczas gdy komora sprężarki posiada aktywną wentylację wraz z grzałką karteru, przełącznikiem ciśnienia i regulacją prędkości wentylatora wybranymi do odpowiedniej pracy w tym środowisku.

Produkowane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przez Tecumseh w fabryce w Lyonie we Francji urządzenia są sprawdzane i testowane na dedykowanych liniach produkcyjnych w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa z rozszerzeniem zakresu do 15 kW. Prostota instalacji i konserwacji pozostaje kluczem do dalszego stosowania SILENSYS® Advanced przez wykonawcę.

SILENSYS® Advanced agregat skraplający, zatwierdzony do użytku z czynnikami chłodniczymi o temperaturze poniżej 150, przekracza obecne wymagania Dyrektywy F w sprawie gazów, oferując długoterminowe rozwiązanie dla aplikacji agregatów skraplających. Wydajność SILENSYS, która jest wyższa niż progi określone w dyrektywie w sprawie ekoprojektu, zapewnia również najlepsze korzyści w zakresie kosztów cyklu życia dla aplikacji chłodniczych z bezpośrednim odparowaniem.

SILENSYS® Advanced, trwałe rozwiązanie na lata.