Poprzednikiem sprężarki AJ2 była seria AE2. Od wprowadzenia tych urządzeń na rynek w 1961 roku, sprzedano ich ponad 20 mln na całym świecie. Tecumseh dążył do uzyskania najwyższej w klasie sprawności, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów urządzenia. Idea ta jest kontynuowana w przypadku AJ², przy czym nowe urządzenie ma sprostać jeszcze jedmu wyzwaniu - ma być przygotowane do pracy z “czynnikami przyszłości”.

Francuski producent postawił na R1234yf oraz propan - urządzenie jest zoptymalizowane do pracy z tymi czynnikami, choć wyjściowo projektowane było do pracy z R134a, R404A oraz R22. Powstają 23 modele nowego typoszeregu, z wydajnościami chłodniczymi od 300 do 830 W po stronie niskiej i 600 do 2770 W po stronie wysokiej.

 

Opatentowany system okablowania Te-Connect zapewnia bezpieczne i poprawne podłączenie urządzenia, wykluczając błędy w okablowaniu, skracając czas montażu oraz zapewniając izolację elektryczną niezbędną w przypadku czynników węglowodorowych.

Nowe wykonanie obudowy zapewnia dwie zalety - mniejszą wysokość (maks. 268 mm dla rozwiązań na nowe czynniki) oraz poprawienie parametrów akustycznych, co jest możliwe także dzięki nowym rozwiążaniom wytłumienia dźwięku.

Nowe sprężarki AJ2 znajdą zastosowanie w chłodnictwie komercyjnym - np. witryny chłodnicze czy chłodnie. Do sprzedaży wejdą w 2015 roku.

 

źródło, fot. Tecumseh