Dziękujemy wszystkim uczestnikom XVIII edycji targów FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA, która odbyła się w dniach 3-4 marca 2020.
Dla wszystkich były to dwa dni owocnych spotkań, wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów.
Tegoroczne targi organizowaliśmy w szczególnych okolicznościach. W wielu krajach Europy Zachodniej odwołano najważniejsze imprezy targowe ze względu na rozprzestrzeniający się wirus COVID-19. W Polsce sytuacja przedstawiała się w tym czasie znacznie lepiej, nie odnotowano zachorowań, dlatego nasze targi odbyły się zgodnie z planem. Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań organizacyjnych aby zapobiegać ewentualnemu ryzyku przenoszenia wirusa. Zaapelowaliśmy również do uczestników, aby na targi nie przyjeżdżały osoby w złym stanie zdrowia lub powracające z regionów zagrożonych wirusem.

Jak co roku nasze wydarzenie zgromadziło licznych uczestników. Rekordowa liczba 185 wystawców zaprezentowała się na powierzchni ponad 10 000 m2. Gościliśmy 4000 profesjonalistów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej - projektantów, instalatorów, serwisantów, służby techniczne obiektów oraz handlowców.

Jak co roku uczestnicy mogli skorzystać z bardzo bogatego programu wydarzeń towarzyszących: Seminariów, Strefy instalatora, Areny technologii, Warsztatów chłodniczych, Warsztatu projektanta, a także zagłosować w Konkursie na Najciekawszy Produkt 2020.

Gościliśmy w tym roku reprezentantów zagranicznych organizacji branżowych - EVIA (Stowarzyszenie Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego) oraz ISIB (Stowarzyszenie Tureckich Eksporterów urządzeń HVAC).

Podczas Gali branżowej zostali ogłoszeni laureaci Nagród Branżowych przyznawanych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja - Nagrody DELTA przyznawanej za osiągnięcia biznesowe oraz Nagrody PASCAL przyznawanej za najciekawsze projekty instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

W uroczystej Gali uczestniczył Wiceminister Rozwoju Wojciech Murdzek, który po wcześniejszym odwiedzeniu targów, gratulował sukcesów przedsiębiorcom, w szczególności wystawcom targowym, a także komplementował organizację wyjątkowego spotkania.

Stowarzyszenie Polska Wentylacja